Reklama
reklama

Profesionální a dobrovolní hasiči se utkají na hřišti

Historicky první společná jihomoravská krajská soutěž profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu bude v sobotu 4. srpna v Brně.

Hasiči se utkají na dvou místech – profesionální hasiči klání zahájí v 8.30 hodin výstupem do 4. podlaží cvičné věže v areálu Školního a výcvikového zařízení HZS ČR v Trnkově ulici č. 85 v Brně-Líšni. Ve stejné době (v 8.30 hodin) bude na atletickém stadionu VUT na v ulici U vodárny na Palackého vrchu odstartována soutěždobrovolných hasičů ve štafetách 4 krát 100 metrů.

 

Od 10.30 hodin se pak všichni hasiči sejdou na hřišti VUT, kde se od 11.30 hodin uskuteční společná soutěžv běhu mužů a žen na 100 metrů s překážkami.a od 14 hodin pak soutěž v požárním útoku družstev mužů a žen. Závěrečný slavnostní nástup s vyhlášením výsledků krajské soutěže je plánován na 16.30 hodin.

 

První společnou krajskou soutěž v požárním sportu pořádá HZS Jihomoravského kraje spolu s jihomoravským Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska (SH ČMS) a Moravskou hasičskou jednotou (MHJ). Ve společném klání v jednotlivých disciplinách změří síly šest devítičlenných družstev profesionálních hasičů. Za sbory dobrovolných hasičů, sdružené v krajském Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska bude o prvenství a o účast v celostátní soutěži zápolit sedm družstev mužů a sedm družstev žen, Moravská hasičská jednota přihlásila krajské reprezentační družstvo mužů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře