Reklama
reklama

Prodej vánočních stromků se pomalu rozjíždí

Máme za sebou druhou adventní neděli a je čas poohlédnout se po stromečku, aby bylo kam položit dárky. Prodej vánočních stromků se pomalu rozjíždí, největší nápor čekají prodejci o víkendu a příští týden.

Lidé zatím spíše zjišťují, jaké stromky mají prodejci v nabídce a kolik stojí. „Máme jedle, borovice, smrky, rostlé stromky v květináčích, nejlevnější smrk v akci za 249 korun,“  vypočítal v rozhovoru pro noviny Centrumnews prodejce stromků Petr Podlovský.

 

Cena stromků se oproti loňsku nezměnila, naopak jedličku lze koupit o sto padesát korun levněji než loni. Přímo u prodejců také zákazníkům obrousí kmeny do stojánků a stromy zabalí.

 

Do velkých prostor seženou lidé i tři a půl metrů vysoký smrk nebo o něco menší jedličku. „Jsou to šlechtěné smrky, které patří mezi nejvoňavější stromy. Jedle zase mají tu výhodu, že dlouho vydrží bez vody,“ popsal vysoké vánoční stromky Podlovský.

 

Stromky se budou prodávat až do Štědrého dne. Prodejci ale radí s nákupem stromečku neváhat. Nemusí se totiž vyplatit. Výběr stromků a kvalita je později menší. Čerstvější už stromky nebudou. „Stromky do prodeje se začínají řezat už na konci října, v polovině prosince seženete čerstvě uříznutý strom jen v lese,“  vysvětlil prodejce.

Autor: 
redakce
Aktuálně
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Komentáře