Reklama
reklama

Prodej vánočních stromků se pomalu rozjíždí

Máme za sebou druhou adventní neděli a je čas poohlédnout se po stromečku, aby bylo kam položit dárky. Prodej vánočních stromků se pomalu rozjíždí, největší nápor čekají prodejci o víkendu a příští týden.

Lidé zatím spíše zjišťují, jaké stromky mají prodejci v nabídce a kolik stojí. „Máme jedle, borovice, smrky, rostlé stromky v květináčích, nejlevnější smrk v akci za 249 korun,“  vypočítal v rozhovoru pro noviny Centrumnews prodejce stromků Petr Podlovský.

 

Cena stromků se oproti loňsku nezměnila, naopak jedličku lze koupit o sto padesát korun levněji než loni. Přímo u prodejců také zákazníkům obrousí kmeny do stojánků a stromy zabalí.

 

Do velkých prostor seženou lidé i tři a půl metrů vysoký smrk nebo o něco menší jedličku. „Jsou to šlechtěné smrky, které patří mezi nejvoňavější stromy. Jedle zase mají tu výhodu, že dlouho vydrží bez vody,“ popsal vysoké vánoční stromky Podlovský.

 

Stromky se budou prodávat až do Štědrého dne. Prodejci ale radí s nákupem stromečku neváhat. Nemusí se totiž vyplatit. Výběr stromků a kvalita je později menší. Čerstvější už stromky nebudou. „Stromky do prodeje se začínají řezat už na konci října, v polovině prosince seženete čerstvě uříznutý strom jen v lese,“  vysvětlil prodejce.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře