Reklama
reklama

Prodej vánočních stromků se pomalu rozjíždí

Máme za sebou druhou adventní neděli a je čas poohlédnout se po stromečku, aby bylo kam položit dárky. Prodej vánočních stromků se pomalu rozjíždí, největší nápor čekají prodejci o víkendu a příští týden.

Lidé zatím spíše zjišťují, jaké stromky mají prodejci v nabídce a kolik stojí. „Máme jedle, borovice, smrky, rostlé stromky v květináčích, nejlevnější smrk v akci za 249 korun,“  vypočítal v rozhovoru pro noviny Centrumnews prodejce stromků Petr Podlovský.

 

Cena stromků se oproti loňsku nezměnila, naopak jedličku lze koupit o sto padesát korun levněji než loni. Přímo u prodejců také zákazníkům obrousí kmeny do stojánků a stromy zabalí.

 

Do velkých prostor seženou lidé i tři a půl metrů vysoký smrk nebo o něco menší jedličku. „Jsou to šlechtěné smrky, které patří mezi nejvoňavější stromy. Jedle zase mají tu výhodu, že dlouho vydrží bez vody,“ popsal vysoké vánoční stromky Podlovský.

 

Stromky se budou prodávat až do Štědrého dne. Prodejci ale radí s nákupem stromečku neváhat. Nemusí se totiž vyplatit. Výběr stromků a kvalita je později menší. Čerstvější už stromky nebudou. „Stromky do prodeje se začínají řezat už na konci října, v polovině prosince seženete čerstvě uříznutý strom jen v lese,“  vysvětlil prodejce.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře