Reklama
reklama

Proběhlo první setkání Koordinační skupiny pro kulturu

Pro účely naplňování Programu rozvoje kultury města Brna a jeho evaluace byla navržena platforma spolupráce organizací v oblasti Kultury, takzvaná Koordinační skupina pro kulturu. Dne 14. června proběhlo první setkání za účasti zástupců statutárního města Brna, zřizované i nezřizované kulturní sféry, akademické obce a Turistického informačního centra.

Posláním skupiny je vytvářet partnerství mezi odbornou veřejností, kulturní obcí a veřejnou správou, podporovat a zajišťovat jejich dlouhodobě udržitelnou vzájemnou komunikaci a spolupráci, konkretizovat a rozvíjet Program rozvoje kultury města Brna a jeho evaluaci. Smyslem a předpokladem tohoto partnerství a vzájemné spolupráce je shoda na navrhovaných prioritách a strategických cílech rozvoje kultury ve městě.

 

Předsedou Koordinační skupiny pro kulturu byl jednomyslně zvolen doc. PhDr. Milan Uhde, místopředsedou Ing. Stanislav Michalík, předseda Komise RMB pro kulturu. Příští setkání skupiny je naplánováno na září, předcházet mu bude zpracování individuálních SWOT analýz jednotlivými členy skupiny.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře