Reklama
reklama

Pro padesátníky se v Brně otevírá Kulturní univerzita třetího věku

Čtveřice brněnských kulturních institucí – Hvězdárna a planetárium Brno, Knihovna Jiřího Mahena v Brně, Muzeum města Brna, Turistické a informační centrum města Brna – počátkem února 2013 zahajuje jedinečnou Kulturní univerzitu třetího věku. Cílem je nahlédnout do zákulisí alespoň malé části kulturního zázemí města Brna.

Účastníci si také vyslechnou zajímavé přednášky, obdrží studijní materiály, absolventský diplom a od každé organizace zajímavý dárek.

 

„Brno je městem s dlouholetou vyhlášenou kulturní tradicí, renomé i publikem. Jsem velmi rád, že se nyní čtyři nejvýznamnější zdejší kulturní instituce spojily, aby představily kulturní zázemí města Brna občanům ve věku nad 50 let. Je to další způsob jak podpořit aktivní život a zejména trávení volného času ve středním a vyšším věku,“ řekl brněnský primátor Roman Onderka.

 

Muzeumúčastníkům představí město ve vybraných kapitolách jeho historie. "Na prahu středověku, nového věku i nové republiky. Porovnat své dnešní Brno s tím minulým jim umožní virtuální procházka historickými vyobrazeními města, komentovaná prohlídka stálé expozice a zblízka se seznámí s vybranými exponáty z muzejních sbírek,“prozradil Pavel Ciprian, ředitel Muzea města Brna.

 

Ve hvězdárně se studenti se vydají napříč prostorem i časem. "Podívají se, co bylo ve městě Brně, než vzniklo město Brno, seznámí se s příběhem Sluneční soustavy a prohlédnou si hvězdy takříkajíc pod mikroskopem,“uvedl Jiří Dušek, ředitel Hvězdárny a planetária Brno.

 

V rámci kulturní univerzity se podívají i do jednotlivých částí zpřístupněného brněnského podzemí včetně běžně nepřístupných částí, zažijí kurátorskou prohlídku některé z galerií a seznámí se se zázemím kina Art.

 

Jak vypadaly první veřejné čítárny? Kdo žil v ulicích města Brna, jaká zajímavost se odehrává za následujícím rohem? Kde žil a také zemřel Jiří Mahen? to vše se dozví v Knihovně Jiřího Mahena v Brně.

 
Kulturní univerzita třetího věku je určena pro všechny milovníky historie a brněnské kultury vůbec ve věku 50+ bez zvláštních nároků na vzdělání. Přednášky se budou konat od 4. února do 29. dubna vždy v pondělí od 17.00 do 18.30 hodin pokaždé na jiném místě. Podrobný popis všech přednášek najdete na internetových stránkách hvězdárny.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Olympijský festival Brno Foto: MMB/ M. Schmerková
Dnes do Brna zavítají čeští olympijští reprezentanti, kteří se vrátili z Koreje. Návštěvníci olympijského festivalu tak budou mít šanci pozdravit bronzovou medailistku Evu Samkovou s jejími trenéry a...
21.02.2018 - 11:34
Stávající hlavní nádraží Foto: Centrumnews/ Tomáš Varga
Rada města Brna včera doporučila zastupitelstvu schválit k realizaci variantu „Řeka“. Zároveň považuje za akceptovatelnou variantu „Petrov“ při modernizaci Železničního uzlu Brno. O stanovisku města...
21.02.2018 - 06:55
Dukovany Foto: Centrum news/Tomáš Varga
V letošním roce by Dukovany měly přijmout přibližně 120 pracovníků a budou dál významně investovat. Celkem hodlá ČEZ v letošním roce vynaložit v Dukovanech 1.795.000 000 korun. Kromě jiného bude...
20.02.2018 - 16:20
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Komentáře