Reklama
reklama

Pro padesátníky se v Brně otevírá Kulturní univerzita třetího věku

Čtveřice brněnských kulturních institucí – Hvězdárna a planetárium Brno, Knihovna Jiřího Mahena v Brně, Muzeum města Brna, Turistické a informační centrum města Brna – počátkem února 2013 zahajuje jedinečnou Kulturní univerzitu třetího věku. Cílem je nahlédnout do zákulisí alespoň malé části kulturního zázemí města Brna.

Účastníci si také vyslechnou zajímavé přednášky, obdrží studijní materiály, absolventský diplom a od každé organizace zajímavý dárek.

 

„Brno je městem s dlouholetou vyhlášenou kulturní tradicí, renomé i publikem. Jsem velmi rád, že se nyní čtyři nejvýznamnější zdejší kulturní instituce spojily, aby představily kulturní zázemí města Brna občanům ve věku nad 50 let. Je to další způsob jak podpořit aktivní život a zejména trávení volného času ve středním a vyšším věku,“ řekl brněnský primátor Roman Onderka.

 

Muzeumúčastníkům představí město ve vybraných kapitolách jeho historie. "Na prahu středověku, nového věku i nové republiky. Porovnat své dnešní Brno s tím minulým jim umožní virtuální procházka historickými vyobrazeními města, komentovaná prohlídka stálé expozice a zblízka se seznámí s vybranými exponáty z muzejních sbírek,“prozradil Pavel Ciprian, ředitel Muzea města Brna.

 

Ve hvězdárně se studenti se vydají napříč prostorem i časem. "Podívají se, co bylo ve městě Brně, než vzniklo město Brno, seznámí se s příběhem Sluneční soustavy a prohlédnou si hvězdy takříkajíc pod mikroskopem,“uvedl Jiří Dušek, ředitel Hvězdárny a planetária Brno.

 

V rámci kulturní univerzity se podívají i do jednotlivých částí zpřístupněného brněnského podzemí včetně běžně nepřístupných částí, zažijí kurátorskou prohlídku některé z galerií a seznámí se se zázemím kina Art.

 

Jak vypadaly první veřejné čítárny? Kdo žil v ulicích města Brna, jaká zajímavost se odehrává za následujícím rohem? Kde žil a také zemřel Jiří Mahen? to vše se dozví v Knihovně Jiřího Mahena v Brně.

 
Kulturní univerzita třetího věku je určena pro všechny milovníky historie a brněnské kultury vůbec ve věku 50+ bez zvláštních nároků na vzdělání. Přednášky se budou konat od 4. února do 29. dubna vždy v pondělí od 17.00 do 18.30 hodin pokaždé na jiném místě. Podrobný popis všech přednášek najdete na internetových stránkách hvězdárny.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Komentáře