Reklama
reklama

Při požáru střechy haly se zranil muž. Popálil si ruku.

Rozsáhlý požár střechy skladovací haly vypukl před desátou hodinou dopoledne v Moravanech na Brněnsku. Na místo přijelo devět hasičských jednotek. Událost se neobešla bez zranění.

Plameny zničily čtvrtinu střechy o rozměrech 60x20 metrů. Hasiči zasahující v dýchací technice vytvořili postupně vodní proudy z vnější strany haly a jeden proud uvnitř. Poloha objektu nedovolila požárníkům postavit automobilový žebřík, a tak se museli pohybovat po mokré střeše.

 

Druhá skupina vyskladňovala materiály z haly, aby se snížila škoda na majetku. Mezi nimi byl nábytek, několik motorek i hořlavé kapaliny. „Na místo byla přivolána také jednotka Školního a výcvikového zařízení Hasičského záchranného sboru České republiky, která pomohla při hašení, řezání a snižování teploty,“ uvedl tiskový mluvčí Jaroslav Mikoška.

 

   

 

Dopolední požár střechy způsobil zranění provozovatele objektu. Ten si před příjezdem hasičských jednotek popálil ruce, muž byl proto převezen do zdravotnického zařízení. Po více než dvou hodinách dostali hasiči požár pod kontrolu, museli však pomocí záchranářských pil rozebrat střešní konstrukci a prolévat ohořelé části vodou.

 

Podle vyšetřovatele vznikl požár nejspíš u komínového tělesa. „Škoda byla předběžně vyčíslena na sedm set padesát tisíc korun,“ dodal Mikoška.

 

Barbora Sittová

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Komentáře