Reklama
reklama

Při požáru střechy haly se zranil muž. Popálil si ruku.

Rozsáhlý požár střechy skladovací haly vypukl před desátou hodinou dopoledne v Moravanech na Brněnsku. Na místo přijelo devět hasičských jednotek. Událost se neobešla bez zranění.

Plameny zničily čtvrtinu střechy o rozměrech 60x20 metrů. Hasiči zasahující v dýchací technice vytvořili postupně vodní proudy z vnější strany haly a jeden proud uvnitř. Poloha objektu nedovolila požárníkům postavit automobilový žebřík, a tak se museli pohybovat po mokré střeše.

 

Druhá skupina vyskladňovala materiály z haly, aby se snížila škoda na majetku. Mezi nimi byl nábytek, několik motorek i hořlavé kapaliny. „Na místo byla přivolána také jednotka Školního a výcvikového zařízení Hasičského záchranného sboru České republiky, která pomohla při hašení, řezání a snižování teploty,“ uvedl tiskový mluvčí Jaroslav Mikoška.

 

   

 

Dopolední požár střechy způsobil zranění provozovatele objektu. Ten si před příjezdem hasičských jednotek popálil ruce, muž byl proto převezen do zdravotnického zařízení. Po více než dvou hodinách dostali hasiči požár pod kontrolu, museli však pomocí záchranářských pil rozebrat střešní konstrukci a prolévat ohořelé části vodou.

 

Podle vyšetřovatele vznikl požár nejspíš u komínového tělesa. „Škoda byla předběžně vyčíslena na sedm set padesát tisíc korun,“ dodal Mikoška.

 

Barbora Sittová

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře