Reklama
reklama

Při požáru střechy haly se zranil muž. Popálil si ruku.

Rozsáhlý požár střechy skladovací haly vypukl před desátou hodinou dopoledne v Moravanech na Brněnsku. Na místo přijelo devět hasičských jednotek. Událost se neobešla bez zranění.

Plameny zničily čtvrtinu střechy o rozměrech 60x20 metrů. Hasiči zasahující v dýchací technice vytvořili postupně vodní proudy z vnější strany haly a jeden proud uvnitř. Poloha objektu nedovolila požárníkům postavit automobilový žebřík, a tak se museli pohybovat po mokré střeše.

 

Druhá skupina vyskladňovala materiály z haly, aby se snížila škoda na majetku. Mezi nimi byl nábytek, několik motorek i hořlavé kapaliny. „Na místo byla přivolána také jednotka Školního a výcvikového zařízení Hasičského záchranného sboru České republiky, která pomohla při hašení, řezání a snižování teploty,“ uvedl tiskový mluvčí Jaroslav Mikoška.

 

   

 

Dopolední požár střechy způsobil zranění provozovatele objektu. Ten si před příjezdem hasičských jednotek popálil ruce, muž byl proto převezen do zdravotnického zařízení. Po více než dvou hodinách dostali hasiči požár pod kontrolu, museli však pomocí záchranářských pil rozebrat střešní konstrukci a prolévat ohořelé části vodou.

 

Podle vyšetřovatele vznikl požár nejspíš u komínového tělesa. „Škoda byla předběžně vyčíslena na sedm set padesát tisíc korun,“ dodal Mikoška.

 

Barbora Sittová

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dukovany Foto: Centrum news/Tomáš Varga
V letošním roce by Dukovany měly přijmout přibližně 120 pracovníků a budou dál významně investovat. Celkem hodlá ČEZ v letošním roce vynaložit v Dukovanech 1.795.000 000 korun. Kromě jiného bude...
20.02.2018 - 16:20
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Komentáře