Reklama
reklama

Při betonování se utrhla část stropu, stavební dělník po pádu utrpěl zranění

K záchraně lidí zasypaných pod zříceným stropem stavby ve čtvrtek 1.11. odpoledne hasiči vyjížděli do Sochorovy ulice v Brně-Žabovřeskách.

Protože z hlášení, které hasiči na tísňové lince převzali ve 14.46 hodin, nebyl zřejmý rozsah závalu a počet zasypaných lidí, s jednotkou ze stanice v Lidické ulici vyjelo i družstvo hasičů-lezců s vyprošťovací a další technikou. Pro případné vyhledávání osob v sutinách si velitel zásahu vyžádal také kynologa se psem a k posouzení stavu objektu i statika.

Průzkum na místě ukázal, že při betonování stropu ve druhém patře stavby domu se pod 44letým dělníkem utrhla část bednění a stropu o ploše zhruba tři krát deset metrů a muž se propadl dolů. Při příjezdu hasičů byl zraněný dělník mimo objekt stavby v péči zdravotníků, a zborcené bednění již nepadalo. Hasiči vytyčili nebezpečný prostor a odvolali zásah kynologa se psem. Místo události prohlédli a zadokumentovali také policisté.

Hasiči pak se statikem z pracovního koše automobilového žebříku prozkoumali stav a bezpečnost poškozeného stropu. Statik po prohlídce objektu konstatoval, že další zřícení stropu nehrozí a pracovníkům stavební firmy uložil opatření k zajištění stability objektu. V 16.25 hodin hasiči ukončili zásah.
 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře