Reklama
reklama

Při betonování se utrhla část stropu, stavební dělník po pádu utrpěl zranění

K záchraně lidí zasypaných pod zříceným stropem stavby ve čtvrtek 1.11. odpoledne hasiči vyjížděli do Sochorovy ulice v Brně-Žabovřeskách.

Protože z hlášení, které hasiči na tísňové lince převzali ve 14.46 hodin, nebyl zřejmý rozsah závalu a počet zasypaných lidí, s jednotkou ze stanice v Lidické ulici vyjelo i družstvo hasičů-lezců s vyprošťovací a další technikou. Pro případné vyhledávání osob v sutinách si velitel zásahu vyžádal také kynologa se psem a k posouzení stavu objektu i statika.

Průzkum na místě ukázal, že při betonování stropu ve druhém patře stavby domu se pod 44letým dělníkem utrhla část bednění a stropu o ploše zhruba tři krát deset metrů a muž se propadl dolů. Při příjezdu hasičů byl zraněný dělník mimo objekt stavby v péči zdravotníků, a zborcené bednění již nepadalo. Hasiči vytyčili nebezpečný prostor a odvolali zásah kynologa se psem. Místo události prohlédli a zadokumentovali také policisté.

Hasiči pak se statikem z pracovního koše automobilového žebříku prozkoumali stav a bezpečnost poškozeného stropu. Statik po prohlídce objektu konstatoval, že další zřícení stropu nehrozí a pracovníkům stavební firmy uložil opatření k zajištění stability objektu. V 16.25 hodin hasiči ukončili zásah.
 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře