Reklama
reklama

Prezident Zeman dorazil do Brna, čekají na něj nespokojení studenti

Prezident Miloš Zeman dnes přijel do Brna. Na nádvoří Nové radnice ho přivítal primátor Roman Onderka, později se s radními zapíše do Pamětní knihy města Brna. O půl čtvrté odpoledne má na programu setkání na Nejvyšším soudu, kde se Zeman sejde s jeho předsedkyní Ivou Brožovou. Zeman je ve funkci prezidenta v Brně podruhé.

Odpoledne při návštěvě Nejvyššího soudu musí Zeman počítat s demonstrací vysokoškolských studentů, kteří  tak chtějí  vyjádřit nesouhlas s jeho postojem k profesuře Martina C. Putny.  Zeman v minulých dnech vyjádřil rezervovaný postoj ke jmenování Putny profesorem, přestože akademik splnil veškeré podmínky. Studenti to považují za bezprecedentní krok, který si žádá vysvětlení.

 

"Jako studenti nesouhlasíme s jakýmkoliv omezováním akademických svobod. Natož takovým, které je zdůvodňováno pochybnými argumenty hraničícími až s homofobií a omezováním svobody projevu," uvedl za pořadatele Petr Soukeník. Účastníci protestu si mají podle pozvánky v sociální síti Facebook vzít s sebou roušky proti viróze, slivovici a popelníky.

Na svolání dnešního protestu se podílí Masarykova studentská unie, Studentská komora Akademického senátu Masarykovy univerzity nebo sdružení Studentské jaro, které loni v Brně pořádalo rozsáhlé protesty proti vysokoškolské reformě a údajnému okleštění akademických svobod.

 

  

 

  

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře