Reklama
reklama

Prezident Zeman dorazil do Brna, čekají na něj nespokojení studenti

Prezident Miloš Zeman dnes přijel do Brna. Na nádvoří Nové radnice ho přivítal primátor Roman Onderka, později se s radními zapíše do Pamětní knihy města Brna. O půl čtvrté odpoledne má na programu setkání na Nejvyšším soudu, kde se Zeman sejde s jeho předsedkyní Ivou Brožovou. Zeman je ve funkci prezidenta v Brně podruhé.

Odpoledne při návštěvě Nejvyššího soudu musí Zeman počítat s demonstrací vysokoškolských studentů, kteří  tak chtějí  vyjádřit nesouhlas s jeho postojem k profesuře Martina C. Putny.  Zeman v minulých dnech vyjádřil rezervovaný postoj ke jmenování Putny profesorem, přestože akademik splnil veškeré podmínky. Studenti to považují za bezprecedentní krok, který si žádá vysvětlení.

 

"Jako studenti nesouhlasíme s jakýmkoliv omezováním akademických svobod. Natož takovým, které je zdůvodňováno pochybnými argumenty hraničícími až s homofobií a omezováním svobody projevu," uvedl za pořadatele Petr Soukeník. Účastníci protestu si mají podle pozvánky v sociální síti Facebook vzít s sebou roušky proti viróze, slivovici a popelníky.

Na svolání dnešního protestu se podílí Masarykova studentská unie, Studentská komora Akademického senátu Masarykovy univerzity nebo sdružení Studentské jaro, které loni v Brně pořádalo rozsáhlé protesty proti vysokoškolské reformě a údajnému okleštění akademických svobod.

 

  

 

  

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře