Reklama
reklama

Převrácený kamion zablokoval dálnici D2

Dálnici D2 ve směru na Bratislavu ve středu ráno zablokovala nehoda kamionu. Na 18. kilometru dálnice u Velkých Němčic na Břeclavsku havaroval polský kamion s přívěsem. Souprava skončila převrácená na boku v pravém a v odstavném pruhu. Do nehody se připletla i dodávka, která s nákladem zákusků zablokovala zbývající levý jízdní pruh.

Z kamionu a přívěsu se vysypal náklad plastových dílů pro interiéry osobních aut. „Z proražené nádrže vyteklo na dálnici a do zeminy u silnice 150 litrů nafty,“ dodal k nehodě mluvčí hasičů Jaroslav Haid.  

 

 

K úklidu vysypaného nákladu, vyproštění havarované soupravy a k úklidu dálnice byli povoláni pracovníci asistenční služby a silničáři. Po dvou hodinách od nehody, tedy po osmé hodině ráno, hasiči zásah ukončili.

 

„Příčina nehody, která se obešla bez zranění, je stále v šetření. Dechová zkouška ani u jednoho z řidičů neprokázala požití alkoholu,“ doplnila policejní mluvčí Petra Vedrová. 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře