Reklama
reklama

Přestože to tak zpočátku nevypadalo, Kometa nakonec porazila Plzeň 4:3

Zápas těch nejpřísnějších parametrů byl k vidění v utkání prvního s čtvrtým týmem tabulky v úterý 2.10. Šest branek ze hry, dva pěstní souboje, čtyři tresty do konce utkání a dva skvělé zvraty - to bylo duel Komety s Plzní. Do vedení se nejprve dostali domácí, ve druhé části však indiáni otočili výsledek z 1:0 na 1:3. Brno ovšem ukázalo ve třetí třetině velkou bojovnost, dokázalo vyrovnat a málem sahalo i po třech bodech. Nakonec rozhodl o druhém bodu navíc pro Kometu v nájezdech Jakub Svoboda.

První třetina byla jako vystřižená z bojů v play-off. Na ledě vládly emoce a utkání se často dostávalo zbytečně do vyhrocených momentů. Plzeň od úvodu hýřila aktivitou a dokázala si i vypracovat dobré šance. Tu největší měl ve třetí minutě Tomáš Vlasák, který pohotovou střelou ihned po vhazování orazítkoval konstrukci brněnské brány. Hosty však hodně zbrzdil moment, který přišel ani ne minutu na to. Od modré vystřelil Miloslav Hořava a před Raskem ještě puk nešťastně tečoval plzeňský obránce Růžička. Finský brankář už nedokázal na změnu reagovat.

 

Laxnost indiánů v obraně pak v sedmé minutě málem potrestal Žižka, který dojel svoje odražené nahození a Rask musel předvést skvělý zákrok pravým betonem. Vzruch v hledišti poté působily hlavně větší, či menší šarvátky. Tu největší odstartoval po polovině první dvacetiminutovky Ryan Hollweg, který zbytečně srazil Petrovického. Hollweg tak splnil svoji boxerskou produktivitu a tentokrát byl jeho sokem mstitel Švrček. Oba dva hráči nakonec vyfasovali tresty do konce utkání. Domácí poté měli dobrou možnost početní výhody pět na čtyři a posléze i pět na tři. Rozpoložení sil na ledě však nedokázali využít.

 

Druhé dějství patřilo jednoznačně Plzni. Za vše mluvily především tři puky v Trvajově brance. Ještě před plzeňskými gólovými manévry přišla menší reminiscence na úvodní třetinu, když si pěstní souboj domluvili Dvořák s Koreisem a posléze v kabině doplnili Hollwega a Švrčka. Indiáni pak měli tři velké šance. Vyrovnání ovšem přišlo až v 29. minutě. Na Gulašovu střelu ještě Trvaj stačil, na dorážku Tomáše Slováka po přihrávce Kováře už však ne. Čermák pak mohl bleskově vyrovnat, místo toho ale přišel vedoucí gól Plzně. Václav Pletka se nenechal odstavit od puku, vyjel zpoza brány a zakončil do Trvaje, dorážku už však dokázal nasměrovat do sítě.

 

Brno působilo v prostřední dvacetiminutovce nemastným neslaným dojmem. Plzeň byla u všeho dříve a navíc vyrukovala se zbraní, kterou ovládá především soupeř - výborným bráněním středního pásma. Když se pak v 38. minutě pěkně zpoza obránce trefil Tomáš Gulaš, měla Plzeň velmi nadějný náskok do třetí části.

 

Ovšem vše bylo nakonec jinak. Plzeň sice zprvu velmi dobře bránila příznivé skóre. Kometa se nemohla k ničemu dostat a rozhodně to z její strany nevypadalo na nějaké fanfáry. Vše však změnila 44. minuta a snížení z hole Leoše Čermáka. Od této chvíle byli domácí lepším týmem a dočkali se i vyrovnání. Trenér Brna Zdeněk Venera přeskupil formace a vyplatilo se mu to. Zohorna se přesunul k Svobodovi s Hruškou a ten se mu odměnil gólovou nahrávkou, kterou zužitkoval Jakub Svoboda. Jihomoravané si pak místy vytvářeli drtivý tlak, Hruška dokonce nastřelil tyč.

 

Prodloužení se však oba týmy nevyhnuly. Kometa v něm byla aktivnější, protože nájezdy jí moc nevycházejí. Žádná výraznější šance ale nepřišla, a tak k nájezdům stejně došlo. A rozhodnuto už bylo po dvou sériích. Brněnští zlomili nájezdové prokletí a rozhodující trefu si připsal Jakub Svoboda, trefil se také Dlouhý, z Plzně naopak neskóroval nikdo.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pavel Navrátil vynikal vztahem k přírodě, citlivostí a smyslovostí malby a odvahou k technologickým experimentům, díky čemuž je řazen k důležitým osobnostem české malby 2. poloviny 20. století....
21.02.2018 - 20:11
Olympijský festival Brno Foto: MMB/ M. Schmerková
Dnes do Brna zavítají čeští olympijští reprezentanti, kteří se vrátili z Koreje. Návštěvníci olympijského festivalu tak budou mít šanci pozdravit bronzovou medailistku Evu Samkovou s jejími trenéry a...
21.02.2018 - 11:34
Stávající hlavní nádraží Foto: Centrumnews/ Tomáš Varga
Rada města Brna včera doporučila zastupitelstvu schválit k realizaci variantu „Řeka“. Zároveň považuje za akceptovatelnou variantu „Petrov“ při modernizaci Železničního uzlu Brno. O stanovisku města...
21.02.2018 - 06:55
Dukovany Foto: Centrum news/Tomáš Varga
V letošním roce by Dukovany měly přijmout přibližně 120 pracovníků a budou dál významně investovat. Celkem hodlá ČEZ v letošním roce vynaložit v Dukovanech 1.795.000 000 korun. Kromě jiného bude...
20.02.2018 - 16:20
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Komentáře