Reklama
reklama

Před reprezentační přestávkou veze Kometa tři body ze Slavie

Slavie - Kometa 1:3 Brněnská Kometa zvládla poslední zápas před reprezentační přestávkou, po prohře v Třinci dokázala své zaváhání napravit v hlavním městě republiky, kde udolala pražskou Slavii. K výhře pomohly Kometě i dvě využité přesilové hry. Brňané si tak připisují další tři body do tabulky a kontrolují druhé místo v tabulce.

Duel v relativně zaplněné O2 areně se rozjel až v osmé minutě, kdy domácí naprosto zapomněli na bývalého slávistu Divíška, jenž se vyřítil sám na Furcha, forhendovou kličkou si ale na sešívaného brankáře nepřišel. V polovině první třetiny pak domácí hráli krátkou přesilovku pěti proti třem, ohrozit Faltera se jim však nepodařilo.
V pokračující, již standardní, početní výhodě ale měl velkou možnost Bednář, ranou z první však nechal vyniknout Faltera. To Brňanům se na opačné straně zadařilo. Při vyloučení Poletína se ke střele od modré čáry dostal Jan Švrček a prostřelil vše, co mu stálo v cestě.
Na úvod druhého dějství si do šance sjel obránce Kadlec, Falter se ale opět vyznamenal. Při přesilovce pak byl úplně sám před brankou Dresler, nepodařilo se mu však zpracovat Kallovu přihrávku. Až ve 27. minutě srovnal skóre Jaroslav Bednář, jenž do sítě uklidil křižný pas od Hertla.
V závěru třetiny dostali možnost dvojnásobné přesilovky i hosté a ti ji zužitkovali. Vojtěch Němec uviděl před bránou zcela volného Jana Hrušku, pro něhož už nebyl problém zakončit nad ležícího Furcha.
Začátek poslední dvacetiminutovky přinesl příležitosti na obou stranách. Nejprve Krenželok zblízka nepropálil Faltera, na opačné straně pak z nájezdu minul Svoboda. V polovině třetiny mohl vyrovnat Dresler, rána domácího beka se ale jen otřela o břevno. A hned z protiútoku Kometa zvýšila. Únik dvou na jednoho chladnokrevnou střelou do šibenice zakončil Roman Erat.
Závěr utkání si už Brňané pohlídali, za zmínku tak stála jen hromadná srážka před slávistickou brankou, kterou paradoxně nejvíce odnesl gólman Furch a musel na poslední dvě minuty pustit do klece Kopřivu. Na výsledku se však nic nezměnilo.
Slavia: Furch (58. Kopřiva) - Kadlec, Dresler, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný - Bednář, Kalla, Hertl - Klhůfek, Alinč, Krenželok - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Stránský, Micka, Poletín - T. Doležal.

Kometa: Falter - Švrček, Žižka, Bičánek, Valábik, Valach, Malec, Krejčiřík - H. Zohorna, Čermák, M. Hořava - J. Svoboda, Divíšek, J. Hruška - Holec, Petrovický, Erat - Dočekal, Koreis, V. Němec.

Branky a nahrávky: 27. Bednář (Hertl) - 17. Švrček (Čermák, Žižka), 39. Hruška (Němec, Divíšek), 53. Erat (Koreis). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Jirka, Pouzar. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře