Reklama
reklama

PRÁZDNINY V CENTRU - KONEC LETNÍ NUDY V BRNĚ !

První ročník festivalu pro malé i velké, který dostal název Prázdniny v centru, probíhá od 21. do 27. července v parku na Moravském náměstí v Brně. Pořádá ho radnice městské části Brno-střed a její kulturní a vzdělávací středisko.

„Stále hledáme způsoby, jak oživit centrum Brna, a to i o prázdninách. Již druhým rokem tak třeba organizujeme sérii letních koncertů začínajících a méně známých hudebníků a skupin v rámci projektu Music Point. A pro letošek jsme se rozhodli dění v Brně zpestřit i malým festivalem,“ uvedl starosta městské části Brno-střed Mgr. Libor Šťástka.

 

Program Prázdnin v centru bude připraven v parku na Moravském náměstí, který poskytuje příjemné přírodní prostředí i stín, navíc je dobře dostupný. Sobotní večerní zahájení obstará folk-rocková a rocková hudba v podání skupin Mascara a Team 4D.

 

Od neděle pak budou moci rodiče či prarodiče s dětmi přijít každý den již odpoledne – Výtvarná dílna Loučka pro ně bude mít nachystány od 14.00 hod. rukodělné dílny, pokaždé jinak tematicky zaměřené. V 16.30 hod. pak dostanou prostor divadla – například Divadlo Facka, Divadlo Paravánek či Divadlo Koráb, ale i šermíři či mažoretky.

 

„Od šesti hodin odpoledne do půl desáté večer se také bude hrát, a to už hlavně pro dospělé – z pódia zazní pestrá směs žánrů od folku, přes bluegrass, pop až po rock a blues,“ popisuje charakter akce starosta Šťástka.

 

Zajištěno bude také občerstvení – o to se postará Cafe Práh, což je tréninková kavárna Sdružení Práh, kde obsluhují lidé s duševním onemocněním. Kavárna je zaměřena na trénink pracovních dovedností a nácvik zvládání pracovní zátěže srovnatelné se zaměstnáním v běžných podmínkách. Je určena především pro dospělé lidi s duševním onemocněním, kteří jsou motivováni vrátit se do běžného zaměstnání nebo do školy.

Festival se koná za každého počasí a vstup je zdarma.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře