Reklama
reklama

Práce studentů Mendelovy univerzity jsou k vidění na Staré radnici

Mendelovy zahrady očima studentů je téma výstavy, kterou nabízí Urban centrum na Staré radnici od 23. října 2012.

Výstava seznamuje s Ateliérovou prací studentů Fakulty architektury VUT v Brně, kteří pod vedením prof. Ing. arch. Ivana Kolečka zpracovali návrh na úpravu svahu Žlutého kopce nad starobrněnským klášterem a řešili možnosti nové funkce klášterní zahrady v návaznosti na vstup do Mendelova muzea.
Studenti měli za úkol prostřednictvím urbanisticko-architektonického řešení přiblížit veřejnosti i odborníkům vědeckou činnost jednoho z nejvýznamnějších badatelů působících v Brně.

 

Autoři práce navrhují otevřít Mendelovy zahrady Brňanům i návštěvníkům města a vytvořit z nich kulturně – naučné území, tedy místo, které není ani botanickou zahradou, ani parkem, nýbrž přírodním prostředím umožňující nový pohled na výsledky křížení různých rostlin (jabloní, vinné révy, tulipánů apod.).

Představy studentů o úpravách Medelových zahrad a jejich přeměně v místo poznávání a odpočinku si můžete prohlédnout v Urban centru na Mečové ulici v Brně. Otevřeno je od úterý do pátku 10-18 hodin, v sobotu pak od 13 do 16 hodin.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře