Reklama
reklama

Práce studentů Mendelovy univerzity jsou k vidění na Staré radnici

Mendelovy zahrady očima studentů je téma výstavy, kterou nabízí Urban centrum na Staré radnici od 23. října 2012.

Výstava seznamuje s Ateliérovou prací studentů Fakulty architektury VUT v Brně, kteří pod vedením prof. Ing. arch. Ivana Kolečka zpracovali návrh na úpravu svahu Žlutého kopce nad starobrněnským klášterem a řešili možnosti nové funkce klášterní zahrady v návaznosti na vstup do Mendelova muzea.
Studenti měli za úkol prostřednictvím urbanisticko-architektonického řešení přiblížit veřejnosti i odborníkům vědeckou činnost jednoho z nejvýznamnějších badatelů působících v Brně.

 

Autoři práce navrhují otevřít Mendelovy zahrady Brňanům i návštěvníkům města a vytvořit z nich kulturně – naučné území, tedy místo, které není ani botanickou zahradou, ani parkem, nýbrž přírodním prostředím umožňující nový pohled na výsledky křížení různých rostlin (jabloní, vinné révy, tulipánů apod.).

Představy studentů o úpravách Medelových zahrad a jejich přeměně v místo poznávání a odpočinku si můžete prohlédnout v Urban centru na Mečové ulici v Brně. Otevřeno je od úterý do pátku 10-18 hodin, v sobotu pak od 13 do 16 hodin.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Komentáře