Reklama
reklama

Pozor: Brněnské přechody hlídají policisté v civilu!

Chodce na přechodech v Brně budou v následujících dnech sledovat oči policistů v civilu. Budou hlídkovat u rizikových přechodů a pokutovat chodce, kteří přechází na červenou. V odpoledních hodinách také chtějí upozorňovat chodce na sníženou viditelnost a předávat jim reflexní pásky.

Letos na silnicích v rámci Jihomoravského kraje zemřelo již 16 chodců. „Proto jsme se nyní, kdy se během dne mění a snižuje viditelnost, rozhodli, pro preventivní akci,“ vysvětlila nasazení policistů v civilu u přechodů pro chodce mluvčí brněnské policie Andrea Straková.

 

Právě podzim je podle policie pro chodce i řidiče nejrizikovějším obdobím, pohyb na silnici ztěžují zhoršené klimatické podmínky a déšť, mlha, popadané listí, náledí či sníh jsou příčinou mnoha dopravních nehod. Řidiči nevěnují zhoršeným povětrnostním podmínkám dostatečnou pozornost, spoléhají na to, že na kluzké nebo vlhké vozovce mají stejnou nebo nepatrně větší brzdnou dráhu, jako na suché.

 

Příčinou dopravní nehody bývá také nevhodné oblečení chodců. „ Základní pravidlo bezpečnosti na silnicích pro chodce a cyklisty je „Vidět a být viděn,“ dodala mluvčí Straková s tím, že policie chodcům doporučuje využívat reflexní a fluorescenční prvky na oblečení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře