Reklama
reklama

Pozor: Brněnské přechody hlídají policisté v civilu!

Chodce na přechodech v Brně budou v následujících dnech sledovat oči policistů v civilu. Budou hlídkovat u rizikových přechodů a pokutovat chodce, kteří přechází na červenou. V odpoledních hodinách také chtějí upozorňovat chodce na sníženou viditelnost a předávat jim reflexní pásky.

Letos na silnicích v rámci Jihomoravského kraje zemřelo již 16 chodců. „Proto jsme se nyní, kdy se během dne mění a snižuje viditelnost, rozhodli, pro preventivní akci,“ vysvětlila nasazení policistů v civilu u přechodů pro chodce mluvčí brněnské policie Andrea Straková.

 

Právě podzim je podle policie pro chodce i řidiče nejrizikovějším obdobím, pohyb na silnici ztěžují zhoršené klimatické podmínky a déšť, mlha, popadané listí, náledí či sníh jsou příčinou mnoha dopravních nehod. Řidiči nevěnují zhoršeným povětrnostním podmínkám dostatečnou pozornost, spoléhají na to, že na kluzké nebo vlhké vozovce mají stejnou nebo nepatrně větší brzdnou dráhu, jako na suché.

 

Příčinou dopravní nehody bývá také nevhodné oblečení chodců. „ Základní pravidlo bezpečnosti na silnicích pro chodce a cyklisty je „Vidět a být viděn,“ dodala mluvčí Straková s tím, že policie chodcům doporučuje využívat reflexní a fluorescenční prvky na oblečení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře