Reklama
reklama

Pozitivní zpráva pro motoristy. Oprava ulice Pionýrské je hotová a nový asfalt sníží hluk

Město Brno v září dokončilo patnáctiměsíční opravu jedné centrálních tepen středu města – ulice Pionýrské. Opravy stály téměř 120 milionů Korun, v pondělí 1.října došlo ke slavnostnímu otevření ulice.

„Po zdárném zahájení provozu Královopolského tunelu se brněnští řidiči dočkají dalšího ulehčení průjezdu městem. Více než rok trvající uzavírka sice znepříjemnila řidičům život, avšak byla nutným opatřením, aby mohla být provedena kompletní rekonstrukce frekventované ulice Pionýrské. Provoz po této ulici by v budoucnu měl být plynulejší a méně hlučný. Zároveň město na základě komplikací, které vznikly v souvislosti s uzavírkou ulice Pionýrské, začalo připravovat projekt evidence dopravních uzavírek na internetu, jehož spuštění lze očekávat do konce tohoto roku,“uvedl první náměstek primátora Robert Kotzian.

 

Primátor města Brna uvedl, že nyní město připravuje rekonstrukci ulice Milady Horákové, která se bude opravovat v úseku od Koliště po ulici Durďákovu.

 

Základní informace k rekonstrukci
Předmětem investice byly rekonstrukce kanalizačních stok, kanalizačních přípojek, které byly prováděny částečně protlakem a částečně otevřeným výkopem. Součástí byla dále rekonstrukce vodovodu. V rámci stavby došlo také k přeložkám veřejného osvětlení v délce 38 m včetně 2 stožárů, dále přeložky kabelů a přeložka trakčního vedení trolejbusů v délce 350 m. Obnova vozovky byla provedena v ploše 7 160 m2se speciálním povrchem ze živičné směsi, navržené ČVUT Praha, která by měla snížit hlučnost dopravy. Součástí stavby byla obnova zeleně. Zhotovitelem byla Skanska a IMOS Brno.

 

Jelikož opravy zasahovaly také do křižovatky s ulicí Lidickou, způsobovaly časté dopravní komplikace. Největším problémem byly desítky minut trvající kolony automobilů v okolních ulicích stavby, kdy se cesta Brňanům prodloužila oproti normálu i o hodinu. K drobným zpožděním docházelo také u trolejbusových linek 25 a 26, které po celou dobu projížděly, respektive kličkovaly, staveništěm. Opravy si vyžádaly také přesun zastávek nebo uzavírku některých míst pro osobní automobily. Přetíženy díky stavbě byly hlavně ulice Lidická a Drobného.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře