Reklama
reklama

Požár zničil měnírnu fotovoltaické elektrárny

Měnírnu střídavého a stejnosměrného napětí fotovoltaické elektrárny zničil ve středu 31.10.  požár u obce Ledce na Brněnsku.

Hlášení o požáru hasiči na tísňové lince přijali v 9.27 hodin, na místo vyjelo šest jednotek hasičů - profesionální ze stanic v Lidické a Zaoralově ulici v Brně, v Židlochovicích a Pohořelicích, a dobrovolné jednotky z Hrušovan u Brna a Bratčic.

 

Při jejich příjezdu byl kovový kontejner o půdorysu 7,6 krát 2,7 metru se zařízením měnírny celý v plamenech ve třetí ze čtyř fází hoření. Objekt byl stále pod napětím a hašení pomocí šesti ručních práškových přístrojů a přístrojů na bázi CO2 bylo neúčinné. Hasiči museli vypnout jističe všech 24 tisíc slunečních panelů. Oheň dostali pod kontrolu v 10.28 hodin, likvidaci požáru po rozebrání části konstrukce objektu a dohašení lokálních ohnisek hoření a žhnoucích částí kabelových tunelů vodními proudy pod měnírnou ukončili 12 minut po 13. hodině.

 

Kontejner s měnírnou požár zničil. Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel HZS JmK. Škodu na objektu a technologii majitelé elektrárny předběžně vyčíslili na devět milionů korun.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře