Reklama
reklama

Požár zničil dětský pokoj, dítě rodiče včas vynesli

Dětský pokoj zničil požár v rodinném domě v Nové ulici v Letovicích na Blanensku. Požár likvidovalo pět jednotek hasičů.

Obyvatelé domu uslyšeli v neděli 29.7. večer pláč z dětského pokoje v prvním patře. Když se šli do pokoje podívat, uvnitř začínalo hořet. Dvouleté dítě rodiče stihli včas vynést a zavolat hasiče, oheň se ale rozšířil na celý pokoj.

 

Hasiči přijali hlášení o požáru ve 20.03 hodin, na místo vyjely profesionální jednotky ze stanic v Boskovicích,Kunštátu a Blansku, a dobrovolné jednotky z Letovic a Svitávky. Při jejich příjezdu byl celý pokoj o půdorysu 4 krát 4 metry v plamenech a dům byl zakouřený.

 

Hasiči zasahující v dýchacích přístrojích do hořícího pokoje po odpojení domu od přívodů plynu a el. energie namířili vodní proudy z chodby a pomocí nastavovacích žebříků i zvenku. Oheň se podařilo dostat pod kontrolu ve 20.49 hodin a po dohašení lokálních ohnisek zlikvidovat ve 21.38 hodin. K odvětrání kouře hasiči nasadili přetlakovou ventilaci a místo zásahu osvětlili pomocí elektrocentrály. Z domu vyklidili zbytky shořelého zařízení. Průzkum stropu nepotvrdil původní podezření, že oheň prohořel až do půdního prostoru.

 

Dětský pokoj včetně zařízení požár prakticky zničil, další prostory domu zasáhly zplodiny hoření. Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel HZS JmK, způsobenou škodu podle předběžného odhadu vyčíslil na 500 tisíc korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře