Reklama
reklama

Požár zničil dětský pokoj, dítě rodiče včas vynesli

Dětský pokoj zničil požár v rodinném domě v Nové ulici v Letovicích na Blanensku. Požár likvidovalo pět jednotek hasičů.

Obyvatelé domu uslyšeli v neděli 29.7. večer pláč z dětského pokoje v prvním patře. Když se šli do pokoje podívat, uvnitř začínalo hořet. Dvouleté dítě rodiče stihli včas vynést a zavolat hasiče, oheň se ale rozšířil na celý pokoj.

 

Hasiči přijali hlášení o požáru ve 20.03 hodin, na místo vyjely profesionální jednotky ze stanic v Boskovicích,Kunštátu a Blansku, a dobrovolné jednotky z Letovic a Svitávky. Při jejich příjezdu byl celý pokoj o půdorysu 4 krát 4 metry v plamenech a dům byl zakouřený.

 

Hasiči zasahující v dýchacích přístrojích do hořícího pokoje po odpojení domu od přívodů plynu a el. energie namířili vodní proudy z chodby a pomocí nastavovacích žebříků i zvenku. Oheň se podařilo dostat pod kontrolu ve 20.49 hodin a po dohašení lokálních ohnisek zlikvidovat ve 21.38 hodin. K odvětrání kouře hasiči nasadili přetlakovou ventilaci a místo zásahu osvětlili pomocí elektrocentrály. Z domu vyklidili zbytky shořelého zařízení. Průzkum stropu nepotvrdil původní podezření, že oheň prohořel až do půdního prostoru.

 

Dětský pokoj včetně zařízení požár prakticky zničil, další prostory domu zasáhly zplodiny hoření. Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel HZS JmK, způsobenou škodu podle předběžného odhadu vyčíslil na 500 tisíc korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře