Reklama
reklama

Požár trávy uzavřel Husovický tunel

Omezení rychlosti a později i uzavření Husovického tunelu v Brně si v pondělí 6.8. po poledni vyžádal zásah hasičů k likvidaci požáru trávy. 

K požáru hasiči vyjížděli ve 12.11 hodin. Protože hořela celá travnatá plocha nad vjezdem do tunelu ve směru od Tomkova náměstí, na místo vyjely profesionální jednotky ze stanic v Lidické, Bauerově a Zaoralově ulici, a dobrovolná jednotka z městské části Husovice.

 

Na místo vyjeli také policisté a pracovníci podniku Brněnské komunikace, který je provozovatelem tunelu. Kvůli riziku zakouření tunelu a pohybu požárních vozidel byla uvnitř snížena rychlost a vzápětí byl tunel v obou směrech uzavřen. Vjezdy do tubusů od Tomkova náměstí a od Králova Pole byly uzavřeny dopravním značením, také policisté vjezdy ve 12.24 hodin zablokovali a dopravu odkláněli.

 

 

„Zásah k požáru trávy na ploše zhruba 10 krát 50 metrů hasiči rozdělili na dva úseky. Rychlým a účinným nasazením vodních proudů se oheň nad tunelem ve 12.33 hodin podařilo dostat pod kontrolu a zabránit jeho šíření do okolního terénu. Likvidaci požáru hasiči ukončili ve 12.44 hodin. Ve stejné době byl v tunelu obnoven provoz ve směru od Tomkova náměstí, krátce po 13. hodině byl tunel otevřen také ve směru od Králova Pole“ uvedl mluvčí Jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

 

Požár zachvátil trávu a náletové dřeviny, škoda nebyla vyčíslena.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře