Reklama
reklama

Požár skládky zaměstnal 12 jednotek hasičů

Druhý stupeň poplachu si v pondělí 20.8. odpoledne vyžádal požár skládky rostlinného odpadu u ulice Roviny v Brně-Chrlicích.

Oheň vypukl na skládce o rozměrech zhruba 50 krát 50 metrů, která slouží k výrobě kompostu. Hasiči hlášení o požáru přijali ve 14.14 hodin. Protože podle opakovaného ohlášení z hořící skládky šlehaly několik metrů vysoké plameny, krajské operační a informační středisko HZS JmK na žádost velitele zásahu na místo vyslalo 10 jednotek. K požáru vyjely profesionální jednotky ze stanic v Zaoralově, Lidické, Točné a v Židlochovicích, a jednotka hasičů Správy železniční dopravní cesty. Do areálu kompostárny na poli z Chrlic vyjely také dobrovolné jednotky z městských částí Chrlice, Holásky, Slatina a Bohunice. Při střídání sil je v podvečer doplnily ještě profesionální jednotka ze stanice v Hrázní ulici a dobrovolná z Brna-Husovic.

 

Při příjezdu prvních jednotek na skládce navršené do tří metrů hořela plocha zhruba 50 krát 30 metrů. Hasiči proti plamenům zpočátku nasadili šest vodních proudů, k doplňování vody v cisternách zřídili kyvadlovou dopravu vody od čerpacího stanoviště u hydrantu v Chrlicích. Kromě hašení hořící rostlinné hmoty ochlazovali také okolí požářiště, kde byl kompostovací stroj. Mechanismus v hodnotě 2,5 milionů korun se pracovníkům kompostárny podařilo před ohněm vyvézt z areálu. Po sražení plamenů hasiči počet vodních proudů omezili na čtyři a později na tři. Část nasazených jednotek se postupně vracela na základny.

 

Nejvíce prohořelé části skládky hasiči nechávali pod kontrolou dohořet. Pracovníci kompostárny přistavili kolový nakladač, kterým žhnoucí hromady rostlinné hmoty rozhrabávali a vyváželi na plochu u skládky, kde je pak hasiči prolévali vodou. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 18.08 hodin, rozhrabávání skládky a prolévání žhnoucích zbytků pokračovalo do večerních hodin.

 

Při požáru nebyl nikdo zraněn. Protože na skládce hořel jen rostlinný odpad, škoda nebyla vyčíslena.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře