Reklama
reklama

Požár seníku zaměstnal pět jednotek hasičů

Pět jednotek hasičů ze dvou okresů v noci z pondělí 1.10. na úterý zaměstnal požár seníku ve Velké nad Veličkou na Hodonínsku.

Hasiči hlášení o požáru přijali ve 23.47 hodin, na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice ve Veselí nad Moravou a dobrovolné jednotky z Velké nad Veličkou, Hrubé Vrbky a Lipova. Protože při jejich příjezdu byl seník o rozměrech zhruba 4 krát 6 metrů celý v plamenech a požár se dále šířil do okolí, velitel zásahu si jako posilu vyžádal jednotku s velkokapacitní cisternou ze stanice v Uherském Hradišti v sousedním Zlínském kraji.

 

Požár, který kromě seníku a dalších objektů za rodinným domem zasáhl také hospodářské stavení sousedního domu, se hasičům pomocí vodních proudů podařilo dostat pod kontrolu 44 minut po půlnoci. Vodu v cisternách hasiči doplňovali z hydrantu na náměstí ve Velké nad Veličkou. Likvidaci ohně po vyklizení půd, rozebírání žhnoucích konstrukcí obou hospodářských stavení a dohašení lokálních ohnisek hasiči ukončili ve 4.28 hodin. Ke střežení požářiště na místě zůstala místní dobrovolná jednotka.

 

Požár takřka zničil hospodářská stavení dvou rodinných domů, rozšíření ohně na obytné části se hasičům podařilo zabránit. Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel HZS JmK. Způsobenou škodu podle předběžného odhadu vyčíslil na 300 tisíc korun, hodnotu domů, které hasiči před požárem uchránili, vyčíslil na pět milionů korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře