Reklama
reklama

Požár seníku zaměstnal pět jednotek hasičů

Pět jednotek hasičů ze dvou okresů v noci z pondělí 1.10. na úterý zaměstnal požár seníku ve Velké nad Veličkou na Hodonínsku.

Hasiči hlášení o požáru přijali ve 23.47 hodin, na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice ve Veselí nad Moravou a dobrovolné jednotky z Velké nad Veličkou, Hrubé Vrbky a Lipova. Protože při jejich příjezdu byl seník o rozměrech zhruba 4 krát 6 metrů celý v plamenech a požár se dále šířil do okolí, velitel zásahu si jako posilu vyžádal jednotku s velkokapacitní cisternou ze stanice v Uherském Hradišti v sousedním Zlínském kraji.

 

Požár, který kromě seníku a dalších objektů za rodinným domem zasáhl také hospodářské stavení sousedního domu, se hasičům pomocí vodních proudů podařilo dostat pod kontrolu 44 minut po půlnoci. Vodu v cisternách hasiči doplňovali z hydrantu na náměstí ve Velké nad Veličkou. Likvidaci ohně po vyklizení půd, rozebírání žhnoucích konstrukcí obou hospodářských stavení a dohašení lokálních ohnisek hasiči ukončili ve 4.28 hodin. Ke střežení požářiště na místě zůstala místní dobrovolná jednotka.

 

Požár takřka zničil hospodářská stavení dvou rodinných domů, rozšíření ohně na obytné části se hasičům podařilo zabránit. Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel HZS JmK. Způsobenou škodu podle předběžného odhadu vyčíslil na 300 tisíc korun, hodnotu domů, které hasiči před požárem uchránili, vyčíslil na pět milionů korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře