Reklama
reklama

Požár seníku zaměstnal pět jednotek hasičů

Pět jednotek hasičů ze dvou okresů v noci z pondělí 1.10. na úterý zaměstnal požár seníku ve Velké nad Veličkou na Hodonínsku.

Hasiči hlášení o požáru přijali ve 23.47 hodin, na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice ve Veselí nad Moravou a dobrovolné jednotky z Velké nad Veličkou, Hrubé Vrbky a Lipova. Protože při jejich příjezdu byl seník o rozměrech zhruba 4 krát 6 metrů celý v plamenech a požár se dále šířil do okolí, velitel zásahu si jako posilu vyžádal jednotku s velkokapacitní cisternou ze stanice v Uherském Hradišti v sousedním Zlínském kraji.

 

Požár, který kromě seníku a dalších objektů za rodinným domem zasáhl také hospodářské stavení sousedního domu, se hasičům pomocí vodních proudů podařilo dostat pod kontrolu 44 minut po půlnoci. Vodu v cisternách hasiči doplňovali z hydrantu na náměstí ve Velké nad Veličkou. Likvidaci ohně po vyklizení půd, rozebírání žhnoucích konstrukcí obou hospodářských stavení a dohašení lokálních ohnisek hasiči ukončili ve 4.28 hodin. Ke střežení požářiště na místě zůstala místní dobrovolná jednotka.

 

Požár takřka zničil hospodářská stavení dvou rodinných domů, rozšíření ohně na obytné části se hasičům podařilo zabránit. Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel HZS JmK. Způsobenou škodu podle předběžného odhadu vyčíslil na 300 tisíc korun, hodnotu domů, které hasiči před požárem uchránili, vyčíslil na pět milionů korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře