Reklama
reklama

Požár nákladního auta omezil provoz na dálnici

Pět jednotek hasičů v úterý 4.září zaměstnal a provoz omezil požár nákladního auta na dálnici D1 u obce Tvarožná na Brněnsku.

Hlášení o hořícím nákladním autě hasiči na tísňové lince převzali v 5.59 hodin. Na místo vyjely jednotky ze stanic v Pozořicích, Vyškově, Slavkově a v Zaoralově ulici v Brně. K uvolnění dálnice byl později přivolán i vyprošťovací automobil ze stanice v Lidické ulici v Brně.

 

„Na 205. kilometru dálnice ve směru z Vyškova do Brna v odstavném pruhu hořelo vozidlo Tatra 815 s hydraulickou rukou a s nástavbou pro svoz dřeva. Oheň zachvátil hydraulické zařízení. Hasičům se plameny podařilo dostat pod kontrolu dvěma vodními proudy, po dohašení a ochlazení žhnoucího mechanismu požár zlikvidovali v 6.48 hodin. K odtažení ohořelého nákladního auta museli nejdříve uvolnit zablokované brzdy. Vozidlo pak z dálnice odtáhli do Slavkova“ uvedl mluvčí Jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

 

Požár, který zavinila technická závada, poškodil mechanickou hydraulickou ruku vozidla. Škodu vyšetřovatel HZS JmK podle předběžného odhadu vyčíslil na 50 tisíc korun. Po dobu hašení a odstraňování nákladního vozidla byl provoz na dálnici omezen do jednoho jízdního pruhu. Provoz v obou jízdních pruzích se podařilo obnovit v 7.46 hodin.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře