Reklama
reklama

Požár nákladního auta omezil provoz na dálnici

Pět jednotek hasičů v úterý 4.září zaměstnal a provoz omezil požár nákladního auta na dálnici D1 u obce Tvarožná na Brněnsku.

Hlášení o hořícím nákladním autě hasiči na tísňové lince převzali v 5.59 hodin. Na místo vyjely jednotky ze stanic v Pozořicích, Vyškově, Slavkově a v Zaoralově ulici v Brně. K uvolnění dálnice byl později přivolán i vyprošťovací automobil ze stanice v Lidické ulici v Brně.

 

„Na 205. kilometru dálnice ve směru z Vyškova do Brna v odstavném pruhu hořelo vozidlo Tatra 815 s hydraulickou rukou a s nástavbou pro svoz dřeva. Oheň zachvátil hydraulické zařízení. Hasičům se plameny podařilo dostat pod kontrolu dvěma vodními proudy, po dohašení a ochlazení žhnoucího mechanismu požár zlikvidovali v 6.48 hodin. K odtažení ohořelého nákladního auta museli nejdříve uvolnit zablokované brzdy. Vozidlo pak z dálnice odtáhli do Slavkova“ uvedl mluvčí Jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

 

Požár, který zavinila technická závada, poškodil mechanickou hydraulickou ruku vozidla. Škodu vyšetřovatel HZS JmK podle předběžného odhadu vyčíslil na 50 tisíc korun. Po dobu hašení a odstraňování nákladního vozidla byl provoz na dálnici omezen do jednoho jízdního pruhu. Provoz v obou jízdních pruzích se podařilo obnovit v 7.46 hodin.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Komentáře