Reklama
reklama

Poslední příprava Komety před začátkem extraligy skončila remízou 1:1

Při čtvrtečním zápase se Zvolenem šli hosté do vedení už v první třetině, kdy využili lehkovážnosti Brna v přesilové hře a skórovali v oslabení. Jihomoravané srovnali v prostředním dějství, když dokázala přesilovou hru využít nová posila Komety Miloslav Hořava. Závěrečná třetina už pak žádné další branky nenabídla.

V kádru Komety se představila i nová posila Komety Miloslav Hořavy. Zvolen přijel pod Špilberk bez dvou bývalých hráčů Brna Martina Zábranského a Andreje Podkonického. Hned v úvodu utkání dostala Kometa možnost přesilové hry, jenže naložila s ní, jak nejhůře mohla. V početní výhododě hráli domácí lehkovážně a pustili hosty do přečíslení. Útok dva na jednoho využil Lukáš Jurík. Kometa poté byla po obdržené brance i v celé první třetině lepším týmem, vyrovnání se však nedočkala. Největší šanci měl Hynek Zohorna, ten však trefil pouze pravou tyč! Brankář Šimko si i jinak na nudu rozhodně stěžovat nemohl.

 

V první polovině druhého dějství šli hráči Komety několikrát za katr, a to domácí tým poněkud vyvedlo z tempa. Naopak Zvolen sice žádnou z přesilových nevyužil, ale získal si díky tomu poziční převahu. V dobré možnosti byl v 23. minutě Ďaloga, s hráči Komety si poradil na jedničku, k pořádnému zakončení se však nedostal. Druhá polovina prostřední části naopak pro změnu patřila Kometě a také to bylo díky častým přesilových hrám.

 

Rovnou pod sprchy muselo v průběhu třetiny několik hostujících hráčů a v jednu chvíli nechal hrát hlavní sudí Polák Kometu nějaký čas dokonce v šesti. I z těchto faktů se dá usuzovat, že muži v pruhovaném se zápas příliš nepovedl. Pojďme ale k vyrovnání, toho se Kometa dočkala jak jinak, než v přesilové hře. Z dorážky se v ní prosadil Miloslav Hořava a připsal si tak první trefu v brněnském dresu hned při svém prvním startu.

 

Poslední část nebyla pro oko divákovo nikterak atraktivní. Na branky se čekalo marně a šancí bylo také poskromnu. Nerozhodný stav nezměnil ani Čermák, ani hostující Ďaloga, který ve velké šanci pálil pouze do Trvajova betonu. Jako nadstavbu si pak po skončení utkání daly oba týmy samostatné nájezdy, ve kterých byl úspěšnější Zvolen v poměru 3:0.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře