Reklama
reklama

Poslední příprava Komety před začátkem extraligy skončila remízou 1:1

Při čtvrtečním zápase se Zvolenem šli hosté do vedení už v první třetině, kdy využili lehkovážnosti Brna v přesilové hře a skórovali v oslabení. Jihomoravané srovnali v prostředním dějství, když dokázala přesilovou hru využít nová posila Komety Miloslav Hořava. Závěrečná třetina už pak žádné další branky nenabídla.

V kádru Komety se představila i nová posila Komety Miloslav Hořavy. Zvolen přijel pod Špilberk bez dvou bývalých hráčů Brna Martina Zábranského a Andreje Podkonického. Hned v úvodu utkání dostala Kometa možnost přesilové hry, jenže naložila s ní, jak nejhůře mohla. V početní výhododě hráli domácí lehkovážně a pustili hosty do přečíslení. Útok dva na jednoho využil Lukáš Jurík. Kometa poté byla po obdržené brance i v celé první třetině lepším týmem, vyrovnání se však nedočkala. Největší šanci měl Hynek Zohorna, ten však trefil pouze pravou tyč! Brankář Šimko si i jinak na nudu rozhodně stěžovat nemohl.

 

V první polovině druhého dějství šli hráči Komety několikrát za katr, a to domácí tým poněkud vyvedlo z tempa. Naopak Zvolen sice žádnou z přesilových nevyužil, ale získal si díky tomu poziční převahu. V dobré možnosti byl v 23. minutě Ďaloga, s hráči Komety si poradil na jedničku, k pořádnému zakončení se však nedostal. Druhá polovina prostřední části naopak pro změnu patřila Kometě a také to bylo díky častým přesilových hrám.

 

Rovnou pod sprchy muselo v průběhu třetiny několik hostujících hráčů a v jednu chvíli nechal hrát hlavní sudí Polák Kometu nějaký čas dokonce v šesti. I z těchto faktů se dá usuzovat, že muži v pruhovaném se zápas příliš nepovedl. Pojďme ale k vyrovnání, toho se Kometa dočkala jak jinak, než v přesilové hře. Z dorážky se v ní prosadil Miloslav Hořava a připsal si tak první trefu v brněnském dresu hned při svém prvním startu.

 

Poslední část nebyla pro oko divákovo nikterak atraktivní. Na branky se čekalo marně a šancí bylo také poskromnu. Nerozhodný stav nezměnil ani Čermák, ani hostující Ďaloga, který ve velké šanci pálil pouze do Trvajova betonu. Jako nadstavbu si pak po skončení utkání daly oba týmy samostatné nájezdy, ve kterých byl úspěšnější Zvolen v poměru 3:0.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře