Reklama
reklama

Poškození amnestií prezidenta dostanou radu od advokátů zdarma

Lidé, které by mohla poškodit amnestie vyhlášená prezidentem Václavem Klausem, mohou využít bezplatné právní porady organizované Českou advokátní komorou. V Praze a v Brně pořádá komora poradenství dvakrát týdně. „Jedná se o krátké informativní porady v délce 15 minut, kdy je žadateli doporučen další postup v jeho záležitosti,“ uvedla mluvčí komory Iva Chaloupková.

Žadatel o právní poradu se musí předem objednat na konkrétní termín. Jednou týdně dělají porady i další soudy v dalších krajských městech. Komora může žadatelům určit i advokáta, který je bude zastupovat za sníženou cenu nebo zdarma v případech, že si jeho služby nemohou dovolit.

 

Klaus v rámci amnestie nařídil zastavit trestní stíhání, která trvají déle než osm let a jejich sazba nepřevyšuje deset let vězení. Tyto podmínky splňují i některé velké hospodářské kauzy, ve kterých figuruje velký počet poškozených. Vymáhání náhrady škody se těmto lidem může po zastavení stíhání značně ztížit. „Doporučujeme poškozeným osobám, jejichž nároky byly nebo mohou být dotčeny amnestií prezidenta republiky, aby se obrátily na advokáta,“ dodala  Chaloupková.

 
Advokátní komora, která zatím nezaznamenala zvýšený zájem o své služby, pak na svých internetových stránkách upozornila také na to, že pokud poškozený nezačne jednat, může se nárok na odškodnění promlčet.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře