Reklama
reklama

Portál Staré radnice překryla plachta s jeho vizualizací

Budova Staré radnice v současnosti prochází rekonstrukcí, a proto je pro veřejnost uzavřena. Aby návštěvníci nepřišli o tradiční pohled na portál Staré radnice od Antona Pilgrama,byl portál v úterý 26. června překryt speciální plachtou s jeho vizualizací.  

Tato plachta byla vyrobena na náklady města Brna, její pořízení stálo cca 12 tisíc korun a instalaci poté provedl dodavatel stavby. Jedná se o standardní praxi uplatňovanou při opravách historických památek v západoevropských zemích.

 

Rekonstrukce Staré radnice probíhá od ledna letošního roku a bude trvat přibližně rok. Základem oprav je statické zajištění objektu formou vrtaných mikropilotů a řešení vlhkosti v suterénních a spodních částech objektu. Součástí oprav je i odkrývaní podlah nejstarší světské místnosti ve městě, a to prostoru Klenotnice a barokního iluzionistického sálu Staré radnice.

 

Kvůli rekonstrukci bylo nutné přesunout pracoviště Turistického informačního centra nacházející se v průjezdu hlavní budovy, a to do objektu Radnická 2 (roh ulic Radnické a Panské). Přesunut byl také tzv. brněnský drak, který je nyní dočasně zavěšen ve vstupní hale muzea v Dietrichsteinském paláci.

 

Za účelem bezproblémové orientace občanů a návštěvníků města Brna byl prostor staveniště před hlavním vchodem do Staré radnice označen informací o přemístění pracoviště TIC včetně příslušné navigace (v českém i anglickém jazyce). Současně se zde také nachází omluva občanům za dočasné omezení z důvodu stavby. Zaměstnanci dodavatele stavby byli navíc poučeni jak o přesunu TIC, tak i brněnského draka, aby mohli poskytnout základní informaci tázajícím se občanům.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře