Reklama
reklama

Portál Staré radnice překryla plachta s jeho vizualizací

Budova Staré radnice v současnosti prochází rekonstrukcí, a proto je pro veřejnost uzavřena. Aby návštěvníci nepřišli o tradiční pohled na portál Staré radnice od Antona Pilgrama,byl portál v úterý 26. června překryt speciální plachtou s jeho vizualizací.  

Tato plachta byla vyrobena na náklady města Brna, její pořízení stálo cca 12 tisíc korun a instalaci poté provedl dodavatel stavby. Jedná se o standardní praxi uplatňovanou při opravách historických památek v západoevropských zemích.

 

Rekonstrukce Staré radnice probíhá od ledna letošního roku a bude trvat přibližně rok. Základem oprav je statické zajištění objektu formou vrtaných mikropilotů a řešení vlhkosti v suterénních a spodních částech objektu. Součástí oprav je i odkrývaní podlah nejstarší světské místnosti ve městě, a to prostoru Klenotnice a barokního iluzionistického sálu Staré radnice.

 

Kvůli rekonstrukci bylo nutné přesunout pracoviště Turistického informačního centra nacházející se v průjezdu hlavní budovy, a to do objektu Radnická 2 (roh ulic Radnické a Panské). Přesunut byl také tzv. brněnský drak, který je nyní dočasně zavěšen ve vstupní hale muzea v Dietrichsteinském paláci.

 

Za účelem bezproblémové orientace občanů a návštěvníků města Brna byl prostor staveniště před hlavním vchodem do Staré radnice označen informací o přemístění pracoviště TIC včetně příslušné navigace (v českém i anglickém jazyce). Současně se zde také nachází omluva občanům za dočasné omezení z důvodu stavby. Zaměstnanci dodavatele stavby byli navíc poučeni jak o přesunu TIC, tak i brněnského draka, aby mohli poskytnout základní informaci tázajícím se občanům.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře