Reklama
reklama

Populární velbloudice Majda je od neděle maminkou, narodila se jí holčička

V brněnské zoo se v neděli narodilo mládě velblouda dvouhrbého. Je to holčička, matkou je slavná velbloudice Majda a otcem samec Romeo. Porod proběhl spontánně ve výběhu, ale chovatelům se podařilo matku i mládě přesunout do tepla stáje, kde zatím musí pomáhat při krmení. Velbloudě totiž nedokáže samo přijímat potravu od matky.

Až nejbližší dny rozhodnou o tom, jestli je mládě natolik životaschopné, aby začalo samo pít. Chovatelé věří, že to zvládne a o nadcházejícím víkendu ho budou moci návštěvníci vidět ve výběhu. Doba březosti u velbloudů dvouhrbých je 390-410 dnů a mládě váží asi 45 kg. Brněnská zahrada chová jednoho samce a tři samice. Majda je návštěvníkům velmi dobře známá z různých akcí pro veřejnost, kde si mohou děti velbloudici pohladit a nakrmit.

 

Velbloud dvouhrbý je nenáročný, rychlý a dokáže trpělivě snášet sucho, žár slunce i rozpálený písek.  Má na první pohled těžkopádné neohrabané tělo a pozoruhodný je způsob jeho pohybu, při kterém zvedá vždy obě pravé nebo levé nohy najednou, což se projevuje kolébavou chůzí. Normální cestovní rychlost velblouda je kolem 4 kilometrů za hodinu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře