Reklama
reklama

Poplach na poště: z balíku se vysypal bílý prášek. Byla to mouka

Bílý prášek, který se vysypal z balíku, vyděsil pošťačky na poště v Rajhradě u Brna. Brněnští hasiči poštu evakuovali a v protichemických oblecích balík odvezli do speciální laboratoře. Poplach byl zbytečný, z balíku se sypala bezlepková mouka.

Tři jednotky hasičů z Brna a Židlochovic a mobilní chemická laboratoř z Tišnova zasahovaly na poště, kde se z poškozeného balíčku vysypala neznámá bílá látka. Z budovy pošty byli všichni evaukováni, odejíz muselo i devět  zaměstnanců.
"Hasiči provedli zásah na nebezpečnou látku. Vystrojili se do přetlakových protichemických oděvů a podezřelý balíček uložili do speciálního kontejneru. Ještě na místě odebrali ze sypké látky vrozek, který podrobili analýze v Ramanově spektrometru. Výsledek ukázal, že se pravděpodobně jedná o moučný prášek," řekl k případu mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.
  
Na místo dorazila také mobilní chemickou laboratoř, hasiči měli obavu, že mouka může být něčím kontaminovaná případně promíchaná. Odebraný vzorek podrobili chemici v laboratoři další analýze.
"Ve speciální přetlakové komoře balík rozbalili a testovali. Provedli rovněž analýzu na přítomnost radioaktivních látek. Výsledek byl negativní. V balíčku se skutečně nacházely pouze celorznné potraviny a produkty z bezlepkové mouky," dodal Mikoška.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře