Reklama
reklama

Poplach na poště: z balíku se vysypal bílý prášek. Byla to mouka

Bílý prášek, který se vysypal z balíku, vyděsil pošťačky na poště v Rajhradě u Brna. Brněnští hasiči poštu evakuovali a v protichemických oblecích balík odvezli do speciální laboratoře. Poplach byl zbytečný, z balíku se sypala bezlepková mouka.

Tři jednotky hasičů z Brna a Židlochovic a mobilní chemická laboratoř z Tišnova zasahovaly na poště, kde se z poškozeného balíčku vysypala neznámá bílá látka. Z budovy pošty byli všichni evaukováni, odejíz muselo i devět  zaměstnanců.
"Hasiči provedli zásah na nebezpečnou látku. Vystrojili se do přetlakových protichemických oděvů a podezřelý balíček uložili do speciálního kontejneru. Ještě na místě odebrali ze sypké látky vrozek, který podrobili analýze v Ramanově spektrometru. Výsledek ukázal, že se pravděpodobně jedná o moučný prášek," řekl k případu mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.
  
Na místo dorazila také mobilní chemickou laboratoř, hasiči měli obavu, že mouka může být něčím kontaminovaná případně promíchaná. Odebraný vzorek podrobili chemici v laboratoři další analýze.
"Ve speciální přetlakové komoře balík rozbalili a testovali. Provedli rovněž analýzu na přítomnost radioaktivních látek. Výsledek byl negativní. V balíčku se skutečně nacházely pouze celorznné potraviny a produkty z bezlepkové mouky," dodal Mikoška.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře