Reklama
reklama

Poosmé za sebou se již Kometě Kladno bez Jágra porazit nepovedlo

Kometa před sebou měla zápas, ve kterém šlo o přeskočení soupeře v namačkané tabulce. Za Brnem stála výborná vzájemná bilance proti Rytířům, nyní se však nepotvrdila. Kladno zlomilo brněnské prokletí a dvěma brankami ze druhé třetiny si zajistila tři body, ve stejné části dokázal pouze snížit Jan Hruška.

okud někdo očekával proti oslabenému Kladnu pro Brno jednoduchou záležitost, první třetina mu určitě musela pozměnit názor. Domácí tým začal svižně a Kometa se v první polovině úvodní části převážně bránila. Žádná větší šance však k vidění nebyla. Síť za Trvajem si sice rozvlnila ve 13. minutě, ale gól nebyl uznán pro těsný ofsajd Kladna. Kometa postupem času vyrovnala hru a rozjel se boj o každý metr kluziště.
Velkou šanci na otevření skóre měli Rytíři v jediné přesilovce v první třetině. Nebezpečnější však byla paradoxně Kometa. Hlavač nepřesně rozehrál v obranné třetině a poslal tak do šance Čermáka, jenž z pravého kruhu pálil pouze do připraveného Chábery. V poslední minutě měl pak ještě šanci Eberle, ale na jeho pokus Trvaj dobře viděl a vyrazil nebezpečnou střelu levým betonem.
Ve druhém dějství se hrál již otevřenější hokej a tak se na branky nečekalo dlouho. V 23. minutě se vytvořil závar před Trvajem, který ustál několik dorážek, až přijelVladimír Kameš a poslal puk do sítě. Několik okamžiků po první brance měli Rytíři k dispozici přesilovku pět na tři. Tu sice nevyužili, ale těsně po jejím konci se prosadil střelou od modré David Růžička.
Kometa se logicky snažila o rychlé snížení. Hodně blízko k němu měl Burian, jenž dostal ideální přihrávku do mezikruží. Jeho střela však šla pouze mimo bránu. Daleko úspěšnější byli hosté ve své první přesilové hře, už po osmnácti vteřinách ji totiž využil přesnou střelou do šibenice Jan Hruška. První část druhého dějství tak byla nabita zajímavými okamžiky. O zbytku třetiny už se totéž říct nedá. Za zmínku stojí jen střela Čermáka v přesilové hře, jenž byl sám před brankou, ale střela mu nesedla, a také přečíslení Kladna z 39. minuty, které nevyužil Látal.
Brno se v poslední třetině snažilo dotáhnout skóre, ale měla zásadní problém dostat se do nějakého souvislejšího tlaku. Ten přišel až v závěrečné power-play Komety. Ale pojďme pěkně od začátku. Kladno mělo díky větší útočné snaze hostů více prostoru a dokázalo toho využívat. Ve 43. minutě se k odraženému puku dostal Eberle a mohl jít sám na Trvaje, ten jeho střelu dokázal vyrazit lapačkou.
Na nějakou zajímavější šanci si museli Jihomoravané počkat až do svého oslabení. Čermák ale neměl dostatek prostoru na lepší zakončení. Až v posledních dvou minutách se Kometa dostala při hře v šesti do pořádného tlaku. Chábera si však se střelami poradil. Hlaváč mohl výsledek pět vteřin před koncem výsledek pojistit, ale do červené bránu minul.
Kladno: Chábera ★ - Kameš, Piskáček, Černošek, Doudera, Růžička, Kužel, Drtil - Eberle, Lukáč, Látal - Valský, Kuchler, Hlaváč - Kuchejda, Dalecký, Rudovský - Strnad, Melka, Obdržálek. Trenéři: Vojta, Tatíček.
Kometa: Trvaj - Žižka, Dujsík, Bičánek (C), Švrček, Valach, Kováčik - Jak. Svoboda, Divíšek, T. Svoboda - H. Zohorna, Čermák ★, J. Hruška - Erat, Petrovický, Dlouhý - Holec, Koreis, Burian. Trenéři: Venera, Oslizlo.
Branky a nahrávky: 23. Kameš (Látal), 27. Růžička (Valský, Kuchler) - 29. J. Hruška (Zohorna, Čermák) . Rozhodčí: Minář, Kalivoda - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2454. Střely na branku: 31:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře