Reklama
reklama

Poosmé za sebou se již Kometě Kladno bez Jágra porazit nepovedlo

Kometa před sebou měla zápas, ve kterém šlo o přeskočení soupeře v namačkané tabulce. Za Brnem stála výborná vzájemná bilance proti Rytířům, nyní se však nepotvrdila. Kladno zlomilo brněnské prokletí a dvěma brankami ze druhé třetiny si zajistila tři body, ve stejné části dokázal pouze snížit Jan Hruška.

okud někdo očekával proti oslabenému Kladnu pro Brno jednoduchou záležitost, první třetina mu určitě musela pozměnit názor. Domácí tým začal svižně a Kometa se v první polovině úvodní části převážně bránila. Žádná větší šance však k vidění nebyla. Síť za Trvajem si sice rozvlnila ve 13. minutě, ale gól nebyl uznán pro těsný ofsajd Kladna. Kometa postupem času vyrovnala hru a rozjel se boj o každý metr kluziště.
Velkou šanci na otevření skóre měli Rytíři v jediné přesilovce v první třetině. Nebezpečnější však byla paradoxně Kometa. Hlavač nepřesně rozehrál v obranné třetině a poslal tak do šance Čermáka, jenž z pravého kruhu pálil pouze do připraveného Chábery. V poslední minutě měl pak ještě šanci Eberle, ale na jeho pokus Trvaj dobře viděl a vyrazil nebezpečnou střelu levým betonem.
Ve druhém dějství se hrál již otevřenější hokej a tak se na branky nečekalo dlouho. V 23. minutě se vytvořil závar před Trvajem, který ustál několik dorážek, až přijelVladimír Kameš a poslal puk do sítě. Několik okamžiků po první brance měli Rytíři k dispozici přesilovku pět na tři. Tu sice nevyužili, ale těsně po jejím konci se prosadil střelou od modré David Růžička.
Kometa se logicky snažila o rychlé snížení. Hodně blízko k němu měl Burian, jenž dostal ideální přihrávku do mezikruží. Jeho střela však šla pouze mimo bránu. Daleko úspěšnější byli hosté ve své první přesilové hře, už po osmnácti vteřinách ji totiž využil přesnou střelou do šibenice Jan Hruška. První část druhého dějství tak byla nabita zajímavými okamžiky. O zbytku třetiny už se totéž říct nedá. Za zmínku stojí jen střela Čermáka v přesilové hře, jenž byl sám před brankou, ale střela mu nesedla, a také přečíslení Kladna z 39. minuty, které nevyužil Látal.
Brno se v poslední třetině snažilo dotáhnout skóre, ale měla zásadní problém dostat se do nějakého souvislejšího tlaku. Ten přišel až v závěrečné power-play Komety. Ale pojďme pěkně od začátku. Kladno mělo díky větší útočné snaze hostů více prostoru a dokázalo toho využívat. Ve 43. minutě se k odraženému puku dostal Eberle a mohl jít sám na Trvaje, ten jeho střelu dokázal vyrazit lapačkou.
Na nějakou zajímavější šanci si museli Jihomoravané počkat až do svého oslabení. Čermák ale neměl dostatek prostoru na lepší zakončení. Až v posledních dvou minutách se Kometa dostala při hře v šesti do pořádného tlaku. Chábera si však se střelami poradil. Hlaváč mohl výsledek pět vteřin před koncem výsledek pojistit, ale do červené bránu minul.
Kladno: Chábera ★ - Kameš, Piskáček, Černošek, Doudera, Růžička, Kužel, Drtil - Eberle, Lukáč, Látal - Valský, Kuchler, Hlaváč - Kuchejda, Dalecký, Rudovský - Strnad, Melka, Obdržálek. Trenéři: Vojta, Tatíček.
Kometa: Trvaj - Žižka, Dujsík, Bičánek (C), Švrček, Valach, Kováčik - Jak. Svoboda, Divíšek, T. Svoboda - H. Zohorna, Čermák ★, J. Hruška - Erat, Petrovický, Dlouhý - Holec, Koreis, Burian. Trenéři: Venera, Oslizlo.
Branky a nahrávky: 23. Kameš (Látal), 27. Růžička (Valský, Kuchler) - 29. J. Hruška (Zohorna, Čermák) . Rozhodčí: Minář, Kalivoda - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2454. Střely na branku: 31:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Autor: 
redakce
Aktuálně
S tím, jak vyřešit nedostatek míst ve školkách si Brno lámalo hlavu již několik let. Nyní začínají vznikat modulové školky, jejichž stavba zabere maximálně pár týdnů. První taková začne od pondělí...
26.09.2017 - 12:21
Nový vzhled a kvalitnější zázemí. Brňané cestující vlakem přes Královo Pole se mohou těšit, že se tamní nádraží a nádražní budova kompletně promění. Začít se stavbou a opravami by se zde mohlo již v...
26.09.2017 - 11:34
Brněnským strážníkům přišla podezřelá dvojice mladíků s dámskou kabelkou. Ještě více zbystřili, když se mladíci při spatření strážníků dali na útěk. Vyšlo najevo, že kabelka byla kradená.
26.09.2017 - 08:06
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Komentáře