Reklama
reklama

Pomsta za výpověď: Bývalý zaměstnanec volal, že v divadle je bomba

Za častou absenci v zaměstnání dostal čtyřiačtyřicetiletý muž v loňském roce výpověď ze svého zaměstnání v Janáčkově divadle v Brně. Za výpoveď se mstil tak, že dvakrát těsně řed začátkem představení zavolal na tísnovou linku policie s tím, že v divadle je bomba. Celé divadlo muselo být vždy vyklizeno.

Muž si vyslechnul podezření z trestného činu šíření poplašné zprávy. "Brněnským kriminalistům se díky intenzivnímu šetření podařilo dopadnout muže, který má mít na svědomí dva výhrůžné telefonáty o uložení nástražného výbušného systému v Janáčkově divadle," potvrdila mluvčí policie Andrea Straková.

 

Poprvé telefonoval z budky na tísňovou linku 158 začátkem listopadu loňského roku a operačnímu důstojníkovi sdělil, že v divadle je bomba. Další téměř totožné oznámení přijali policisté od stejného muže v neděli. V obou případech muž telefonoval těsně před představením a policisté museli evakuovat všechny návštěvníky i zaměstnance divadla a provést důkladnou kontrolu budovy.

 

"Z prozatímního šetření vyšlo najevo, že dosud netrestaný muž se snížil k tomuto činu z důvodu pomsty. Jedná se totiž o bývalého zaměstnance, který v loňském roce dostal od vedení výpověď z důvodu časté absence," dodala Straková. Muži nyní hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Křik a rány ozývající se z královopolských ulic probudily v pátek kolem třetí hodiny ráno tamní obyvatele a obrátili se na linku 156.
12.08.2018 - 07:34
Komentáře