Reklama
reklama

Policisté na koních a se psy kontrovali chaty, plašili zloděje

V období od podzimu do jara zaznamenávají policisté množství případů vloupání do rekreačních objektů. Zloději využívají toho, že zejména chatové oblasti v zimě nikdo nenavštěvuje a mají tak dostatek času na to, aby si vyhlídli vhodný objekt a z něj si odnesli věci, které se jim hodí pro jejich osobní potřebu nebo je mohou zpeněžit a peníze pak následně utratit. Například o tomto víkendu se tak dosud neznámý pachatel vloupal po vypáčení mříže a rozbití okna do chaty v chatové oblasti v Kunštátě-Sychotíně. Vzal odtud domácí vodárnu a způsobil tak škodu za téměř 3 tisíce korun.

Podobné případy nejsou ojedinělé. "Na Blanensku jsme v loňském roce šetřili 21 vloupání do rekreačních objektů, na Vyškovsku dokonce o šest víc. V letošním roce od ledna do současnosti evidujeme na Blanensku čtyři případy vloupání do chaty, na Vyškovsku šest. Odhalit se podařilo sedm pachatelů těchto vloupání," vypočítala mluvčí policie Iva Šebková.

 

Vloni v srpnu například kriminalisté dopadli dvaapadesátiletého muže, který kradl v chatách v Jedovnicích. Kromě toho se také zaměřoval na vloupání do osobních aut a jen od března do června způsobil škodu za 370 tisíc korun. Na Vyškovsku se zase podařilo odhalit pachatele, který měl na svědomí vloupání nejméně do 14 chat a to zejména v Lulči, Pístovicích a Nemojanech. Majitelům způsobil škodu na odcizených věcech v hodnotě asi 50 tisíc korun a poškozením chat za dalších asi 13 tisíc.

 

  

 

Pro odhalení zloděje hraje v neprospěch policie fakt, že majitelé během zimy chaty téměř nenavštěvují. O tom, že jejich chata byla vykradena se tak policisté dozvídají i s několika týdenním odstupem. V té době už je problém se zajištěním dostatečného množství stop. Majitelé chat se ale v posledních letech snaží zajistit lépe svoje objekty a také na zimu odvézt cenné věci, starožitnosti, zahradní nářadí, sekačky nebo motorové pily. Zloději tak mnohdy způsobí větší škodu na poškození oken, okenic, mříží a dveří než na věcech, které odtud odnesou.

 

Policisté se proto snaží majitelům objektů pomoci častými kontrolami. "Všímají si, zda jsou objekty dostatečně zajištěny nebo zda se v jejich okolí nepohybují podezřelé osoby," dodala Šebková. Minulý týden v pátek tak společně s policejním psem procházeli chatové oblasti v Bohdalicích-Pavlovicích, v Hvězdlicích v místních částech Nové Hvězdlice, nad rybníkem a části Zdravá Voda. Zkontrolovali 89 objektů, přičemž nezjistili žádné vloupání. Kontroly posílené jízdní policií na koních a policejními psovody pak pokračovaly v úterý v Jedovnicích na Blanensku. Policisté prohlédli kolem 250 objektů, žádná z chat nebyla vyloupena.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře