Reklama
reklama

Policie varuje před nákupem proutěného zboží a akvárií na webech

Brněnská policie varuje před podvodníky, kteří na internetu nabízejí proutěné výrobky přes internetové stránky ratanshop.eu a dále na specializovaných stránkách akvária pod jménem Petr Ondráček. Zboží po uhrazení plateb nedodávají, a když náhodou dorazí, tak ve velmi špatné kvalitě, řekl mluvčí policie Pavel Šváb. Vyzval případné další podvedené, aby se přihlásili na linku 158. Případy se zabývají kriminalisté.

Od října 2011 do srpna 2012 si na webu ratanshop.eu objednalo proutěný nábytek nebo interiérové dekorace z proutí okolo 300 lidí. Zboží zaplatili, ale provozovatelka stránek jim jej nezaslala, nekontaktovala je a svůj postup nezdůvodnila.

Obdobný je i druhý případ muže, který pod smyšlenými jmény, nejčastěji jako Petr Ondráček, nabízel na odborných serverech prodej akvárií a terárií. Zneužíval k tomu adresy ifauna.cz a obstteraria.cz. "Montáž terárií ze skla a takzvaných OSB desek mu ale zjevně moc nešla," zdůraznil policejní mluvčí. "Šťastnější klienti totiž dostali jiný výrobek či výrobek s mnoha technickými vadami. Ostatním zůstal jen příslib dovozu zboží," doplnil Šváb. Prodejce již podvedl 20 lidí. I když jim na sebe dal telefonní číslo, není na něm k zastižení.

Policisté upozorňuje, že podobných podvodů přibývá. Při nákupu na internetu doporučuje podívat se na diskusní fóra na případná hodnocení firem a jejich zboží. Zákazník tak může předejít tomu, že jej někdo napálí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře