Reklama
reklama

Policie varuje před nákupem proutěného zboží a akvárií na webech

Brněnská policie varuje před podvodníky, kteří na internetu nabízejí proutěné výrobky přes internetové stránky ratanshop.eu a dále na specializovaných stránkách akvária pod jménem Petr Ondráček. Zboží po uhrazení plateb nedodávají, a když náhodou dorazí, tak ve velmi špatné kvalitě, řekl mluvčí policie Pavel Šváb. Vyzval případné další podvedené, aby se přihlásili na linku 158. Případy se zabývají kriminalisté.

Od října 2011 do srpna 2012 si na webu ratanshop.eu objednalo proutěný nábytek nebo interiérové dekorace z proutí okolo 300 lidí. Zboží zaplatili, ale provozovatelka stránek jim jej nezaslala, nekontaktovala je a svůj postup nezdůvodnila.

Obdobný je i druhý případ muže, který pod smyšlenými jmény, nejčastěji jako Petr Ondráček, nabízel na odborných serverech prodej akvárií a terárií. Zneužíval k tomu adresy ifauna.cz a obstteraria.cz. "Montáž terárií ze skla a takzvaných OSB desek mu ale zjevně moc nešla," zdůraznil policejní mluvčí. "Šťastnější klienti totiž dostali jiný výrobek či výrobek s mnoha technickými vadami. Ostatním zůstal jen příslib dovozu zboží," doplnil Šváb. Prodejce již podvedl 20 lidí. I když jim na sebe dal telefonní číslo, není na něm k zastižení.

Policisté upozorňuje, že podobných podvodů přibývá. Při nákupu na internetu doporučuje podívat se na diskusní fóra na případná hodnocení firem a jejich zboží. Zákazník tak může předejít tomu, že jej někdo napálí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Komentáře