Reklama
reklama

Policie řešila dva případy spjaté s Dopravním podnikem města Brna

Ve čtvrtek 2. srpna se policie potýkala s agresivním mladíkem na konečné v Preslově ulici. O den později zase zasahovaly dvě jednotky policie a dopravní dispečeři u nehody trolejbusu na ulici Královopolské.

Sedmadvacetiletý muž si ve čtvrtek dopoledne vyléval svou zlost na trolejbusu dopravního podniku. Mladík v Preslově ulici vykopl skleněnou výplň prostředních dveří. Přivolaným strážníkům se ke svému činu přiznal. Nelíbilo se mu prý, že trolejbus stál mimo zastávku a on do něj tedy nemohl nastoupit. Argumenty řidiče, který čekal na odjezd podle jízdního řádu, muže neuklidnily.

 

Hlídka MP zjistila, že škoda na trolejbusu linky 38 přesahuje pět tisíc korun. Pojala proto podezření ze spáchání trestného činu a přivolala kolegy z PČR. Až do jejich příjezdu počkala s podezřelým na místě. Na konečnou se dostavil i dispečer DPMB.

 

Do prekérní situace se dostal v pátek 3. srpna krátce před polednem řidič trolejbusu na lince 30. Mezi zastávkami Skácelova a Záhřebská sjel ze silnice a skončil na chodníku. Doprava v místě nebyla nijak výrazně ovlivněna.

 

„Zavinění je v šetření, podle řidiče mu vjelo do dráhy auto a tak sjel ze silnice na chodník, aby zabránil střetu. Na místě zasahovala Policie České republiky a informována byla také Drážní inspekce. Řidiče poté odvezla sanitka, jelikož se mu udělalo nevolno“ uvedla mluvčí DPMB Linda Škrancová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře