Reklama
reklama

Policie řešila dva případy spjaté s Dopravním podnikem města Brna

Ve čtvrtek 2. srpna se policie potýkala s agresivním mladíkem na konečné v Preslově ulici. O den později zase zasahovaly dvě jednotky policie a dopravní dispečeři u nehody trolejbusu na ulici Královopolské.

Sedmadvacetiletý muž si ve čtvrtek dopoledne vyléval svou zlost na trolejbusu dopravního podniku. Mladík v Preslově ulici vykopl skleněnou výplň prostředních dveří. Přivolaným strážníkům se ke svému činu přiznal. Nelíbilo se mu prý, že trolejbus stál mimo zastávku a on do něj tedy nemohl nastoupit. Argumenty řidiče, který čekal na odjezd podle jízdního řádu, muže neuklidnily.

 

Hlídka MP zjistila, že škoda na trolejbusu linky 38 přesahuje pět tisíc korun. Pojala proto podezření ze spáchání trestného činu a přivolala kolegy z PČR. Až do jejich příjezdu počkala s podezřelým na místě. Na konečnou se dostavil i dispečer DPMB.

 

Do prekérní situace se dostal v pátek 3. srpna krátce před polednem řidič trolejbusu na lince 30. Mezi zastávkami Skácelova a Záhřebská sjel ze silnice a skončil na chodníku. Doprava v místě nebyla nijak výrazně ovlivněna.

 

„Zavinění je v šetření, podle řidiče mu vjelo do dráhy auto a tak sjel ze silnice na chodník, aby zabránil střetu. Na místě zasahovala Policie České republiky a informována byla také Drážní inspekce. Řidiče poté odvezla sanitka, jelikož se mu udělalo nevolno“ uvedla mluvčí DPMB Linda Škrancová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře