Reklama
reklama

Policie: Jedovatý alkohol může být někde na stánku v Brně

Prohlídka bytu padesátiletého muže, který na otravu metylalkoholem zemřel v neděli v brněnské nemocnici u svaté Anny, přivedl kriminalisty na stopu těch, kteří jedovatý alkohol v Brně prodávali. Povedenou dvojicí je padesátiletá žena a její třicetiletý syn. Podle vyšetřovatelů o nebezpečí metylalkoholu v lihovinách, které prodávali, věděli! Nechali si je totiž otestovat.

Sto čtyřicet kanystrů různé velikosti našli kriminalisté při domovních prohlídkách u ženy v brněnské Líšni a u jejího syna, který žil na Prostějovsku a odtud také závadný alkohol dovážel. Jed míchal nejen do rumu, ale také do vodky.

 

„Našli jsme sto čtyřicet kanystrů o objemu 25, 6 a 5 litrů a necelý tisíc litrů alkoholu. Z toho máme potvrzeno 25 litrů obsahující metanol ve smrtelné dávce. V domě byly nalezeny použité i nepoužité kolky k označování alkoholu a kromě toho i protokol o testování alkoholu v laboratoři,“ uvedl kriminalista Radomír Zemánek. Laboratoř potvrdila, že v testovaném alkoholu je 150 gramů metanolu.  „Smrtelná dávka může být už 20 gramů na litr krve, takže pachatel  jednoznačně věděl, že alkohol obsahuje metanol. Přesto pokračoval v distribuci. Ti lidé prostě nemají svědomí,“ prohlásil vedoucí týmu kriminalistů Vladimír Machala.

 

 

Povedená dvojice podnikala jednoduchým způsobem. Syn vozil k matce do Líšně alkohol v barelech, a ta ho dál prodávala do stánků. Podle kriminalistů i ona musela vědět, že prodává jedovatý alkohol. „Distribuovala ho do asi dvaceti stánků po Brně. Šlo o stánky s prodejem novin, ve kterých nebylo povoleno prodávat alkohol,“ dodal Machala s tím, že jeden z kontrolovaných stánků se nachází v brněnské Slatině. „Nemůžeme ovšem bohužel vyloučit, že se závadný alkohol neprodává na dalších stáncích v Brně,“ přiznal kriminalista.

 

Obvinění matka a syn jsou nyní ve vazbě. Po sdělení oba obvinění z ohrožení zdraví závadnými potravinami jim hrozí, že stráví tři až deset let ve vězení. Po dodavateli jedovatého alkoholu vyšetřovatelé stále pátrají. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře