Reklama
reklama

Policie: Jedovatý alkohol může být někde na stánku v Brně

Prohlídka bytu padesátiletého muže, který na otravu metylalkoholem zemřel v neděli v brněnské nemocnici u svaté Anny, přivedl kriminalisty na stopu těch, kteří jedovatý alkohol v Brně prodávali. Povedenou dvojicí je padesátiletá žena a její třicetiletý syn. Podle vyšetřovatelů o nebezpečí metylalkoholu v lihovinách, které prodávali, věděli! Nechali si je totiž otestovat.

Sto čtyřicet kanystrů různé velikosti našli kriminalisté při domovních prohlídkách u ženy v brněnské Líšni a u jejího syna, který žil na Prostějovsku a odtud také závadný alkohol dovážel. Jed míchal nejen do rumu, ale také do vodky.

 

„Našli jsme sto čtyřicet kanystrů o objemu 25, 6 a 5 litrů a necelý tisíc litrů alkoholu. Z toho máme potvrzeno 25 litrů obsahující metanol ve smrtelné dávce. V domě byly nalezeny použité i nepoužité kolky k označování alkoholu a kromě toho i protokol o testování alkoholu v laboratoři,“ uvedl kriminalista Radomír Zemánek. Laboratoř potvrdila, že v testovaném alkoholu je 150 gramů metanolu.  „Smrtelná dávka může být už 20 gramů na litr krve, takže pachatel  jednoznačně věděl, že alkohol obsahuje metanol. Přesto pokračoval v distribuci. Ti lidé prostě nemají svědomí,“ prohlásil vedoucí týmu kriminalistů Vladimír Machala.

 

 

Povedená dvojice podnikala jednoduchým způsobem. Syn vozil k matce do Líšně alkohol v barelech, a ta ho dál prodávala do stánků. Podle kriminalistů i ona musela vědět, že prodává jedovatý alkohol. „Distribuovala ho do asi dvaceti stánků po Brně. Šlo o stánky s prodejem novin, ve kterých nebylo povoleno prodávat alkohol,“ dodal Machala s tím, že jeden z kontrolovaných stánků se nachází v brněnské Slatině. „Nemůžeme ovšem bohužel vyloučit, že se závadný alkohol neprodává na dalších stáncích v Brně,“ přiznal kriminalista.

 

Obvinění matka a syn jsou nyní ve vazbě. Po sdělení oba obvinění z ohrožení zdraví závadnými potravinami jim hrozí, že stráví tři až deset let ve vězení. Po dodavateli jedovatého alkoholu vyšetřovatelé stále pátrají. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře