Reklama
reklama

Policie chytla ráno u výstaviště zloděje, auto měli napěchované cigaretami

Zajímavý náklad objevili policisté v autě, které v úterý ráno zastavili poblíž brněnského výstaviště. V kufru auta byly desítky kartónů cigaret různých značek a větší množství mincí v papírových sáčcích. Po kontrole obou mužů v autě bylo jasné, že jde o zloděje, kteří vykradli prodejnu na Znojemsku.

Osobní auto Škoda Fabia zastavili policisté ráno v ulici Bauerova. Za volantem seděl třicetiletý řidič a vedle něj o čtyři roky starší spolujezdec. "Ve vozidle policisté objevili zajímavý náklad, a to několik kartónů cigaret různých značek a větší množství mincí v papírových sáčcích," uvedla mluvčí policie Andrea Straková.

 

Ani jeden z mužů nebyl schopen věrohodně prokázat, odkud věci pochází, navíc se v tvrzeních rozcházeli. Na místo proto dorazili kriminalisté, kteří provedli další šetření. Vyšlo najevo, že cigarety v hodnotě asi čtyři sta tisíc korun i finanční hotovost asi patnáct tisíc korun pochází z prodejny v obci na Znojemsku. 

 

  

 

"Oba pánové navíc mají poměrně bohatou trestní minulost majetkového charakteru," dodala mluvčí. Nyní je dvojice na cestě do Znojma, kde bude mít zřejmě co vysvětlovat kriminalistům.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře