Reklama
reklama

Policejní pes Marko zloděje dostal po třech kilometrech

Policejního psa Marka se úprkem přes ploty i potok snažil setřást pětatřicetiletý muž, který vykradl benzinku ve Vídeňské ulici. Před policistou se psem ale utíkal jen tři kilometry.

V pondělí o půl třetí ráno vyrazila policejní hlídka k nahlášenému vloupání do čerpací stanice ve Vídeňské ulici. Dorazil i psovod a záhy se ukázalo, že se svým čtyřnohým pomocníkem odvede spoustu práce. „Pes Marko zachytil stopu a sledoval ji až k potoku. Se svým psovodem pak několikrát překonávali potok i oplocení firem. Pachatel si počínal velmi zkušeně, záměrně přelézal přes překážky tam a zpět, aby dvojici pronásledovatelů zmátl a zdržel,“ konstatoval mluvčí policie Pavel Šváb.

 

Po více než tříkilometrovém pronásledování pak policista rozeznal obrysy osoby s velkou taškou. Na výzvu k zastavení ale muž nereagoval a začal utíkat. „To už však pro Marka byla hračka. Zloděje hravě doběhl a pečlivě ho střežil, než mu jeho pán nasadil pouta,“ dodal Šváb.

 

V tašce lupiče se našly odcizené kartony cigaret. Majitel vyčíslil škodu na 30 tisíc korun. Pětatřicetiletý recidivista z Břeclavska se tak může těšit na další trestní řízení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře