Reklama
reklama

Policejní pes Marko zloděje dostal po třech kilometrech

Policejního psa Marka se úprkem přes ploty i potok snažil setřást pětatřicetiletý muž, který vykradl benzinku ve Vídeňské ulici. Před policistou se psem ale utíkal jen tři kilometry.

V pondělí o půl třetí ráno vyrazila policejní hlídka k nahlášenému vloupání do čerpací stanice ve Vídeňské ulici. Dorazil i psovod a záhy se ukázalo, že se svým čtyřnohým pomocníkem odvede spoustu práce. „Pes Marko zachytil stopu a sledoval ji až k potoku. Se svým psovodem pak několikrát překonávali potok i oplocení firem. Pachatel si počínal velmi zkušeně, záměrně přelézal přes překážky tam a zpět, aby dvojici pronásledovatelů zmátl a zdržel,“ konstatoval mluvčí policie Pavel Šváb.

 

Po více než tříkilometrovém pronásledování pak policista rozeznal obrysy osoby s velkou taškou. Na výzvu k zastavení ale muž nereagoval a začal utíkat. „To už však pro Marka byla hračka. Zloděje hravě doběhl a pečlivě ho střežil, než mu jeho pán nasadil pouta,“ dodal Šváb.

 

V tašce lupiče se našly odcizené kartony cigaret. Majitel vyčíslil škodu na 30 tisíc korun. Pětatřicetiletý recidivista z Břeclavska se tak může těšit na další trestní řízení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře