Reklama
reklama

Pohřeb zavražděné rodiny chystají přátelé na sobotu. V kostele v Řečkovicích

V sobotu v pravé poledne se v kostele v brněnských Řečkovicích uskuteční pohřeb zavražděné čtyřčlenné rodiny z brněnských Ivanovic. Pohřeb organizují přátelé z hudební skupiny Ukulele Orchestra jako Brno. Naposledy se rozloučit s ženou, mužem a jejich dvěma syny přijde pravděpodobně mnoho lidí. 

Na pohřeb se chystají nejen spoluhráči z kapely, ale i žáci a učitelé z Masarykovy základní školy, kde Veronika H. učila a většina sousedů z brněnských Ivanovic, kde sevražda odehrála. Rozloučit se chystají také spolužáci třiadvacetiletého Filipa, který studoval Masarykovu univerzitu a šestnáctiletého Davida, který chodil na Gymnázium na Slovanské náměstí.

 

Z čtyřnásobné vraždy policisté obvinili dvacetiletého Američana Kevina Dahlgrena. Zavražděná učitelka byla zřejmě jeho sestřenice. Dahlgren u příbuzných několik týdnů bydlel. Hned po vraždě odjel ve středu večer na letiště do Vídně, odkud ve čtvrtek dopoledne odletěl do Washingtonu. Tam už na něj čekala policie a zatkla ho. Dahlgren stanul přes americkým soudem už v pátek. Další slyšení je plánované na zítřek. 

 

Česká republika bude usilovat o vydání Dahlgrena k trestnímu stíhání. Hrozí mu až doživotí, vraždy totiž podle kriminalistů plánoval a spáchal je zvlášť brutálním způsobem.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře