Reklama
reklama

Pohřeb zavražděné rodiny chystají přátelé na sobotu. V kostele v Řečkovicích

V sobotu v pravé poledne se v kostele v brněnských Řečkovicích uskuteční pohřeb zavražděné čtyřčlenné rodiny z brněnských Ivanovic. Pohřeb organizují přátelé z hudební skupiny Ukulele Orchestra jako Brno. Naposledy se rozloučit s ženou, mužem a jejich dvěma syny přijde pravděpodobně mnoho lidí. 

Na pohřeb se chystají nejen spoluhráči z kapely, ale i žáci a učitelé z Masarykovy základní školy, kde Veronika H. učila a většina sousedů z brněnských Ivanovic, kde sevražda odehrála. Rozloučit se chystají také spolužáci třiadvacetiletého Filipa, který studoval Masarykovu univerzitu a šestnáctiletého Davida, který chodil na Gymnázium na Slovanské náměstí.

 

Z čtyřnásobné vraždy policisté obvinili dvacetiletého Američana Kevina Dahlgrena. Zavražděná učitelka byla zřejmě jeho sestřenice. Dahlgren u příbuzných několik týdnů bydlel. Hned po vraždě odjel ve středu večer na letiště do Vídně, odkud ve čtvrtek dopoledne odletěl do Washingtonu. Tam už na něj čekala policie a zatkla ho. Dahlgren stanul přes americkým soudem už v pátek. Další slyšení je plánované na zítřek. 

 

Česká republika bude usilovat o vydání Dahlgrena k trestnímu stíhání. Hrozí mu až doživotí, vraždy totiž podle kriminalistů plánoval a spáchal je zvlášť brutálním způsobem.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře