Reklama
reklama

Pohodový pochodový den seniory poučil i kulturně obohatil

Den bohatý na různorodé zážitky připravili strážníci odboru prevence na pátek 24. 8. 2012 v rámci oblíbeného projektu Senior akademie.

Takzvaný Letní branně vzdělávací seminář, známý také pod názvem Pohodový pochodový den, provedl seniory za přítomnosti lektorů kulturními stánky i kryty civilní ochrany.

 

V rámci programu, který začal v 8 hodin ráno a skončil ve 14.30 hodin, si účastníci prohlédli zahradu kapucínského kláštera a prošli si i exponáty Diecézního muzea, jež s MP na projektu spolupracuje. Během dne k přihlášeným promluvila řada osobností včetně ředitele městské policie JUDr. Ing. Jaroslava Přikryla, BA.

 

Pochodový den má i výrazně bezpečnostní rozměr. Protože živelné pohromy mohou znenadání překvapit každého, dozvěděli se senioři také důležité informace o evakuaci. Například jak má vypadat evakuační zavazadlo a co v něm nesmí chybět, prohlédli si kryty civilní ochrany i s vybavením a zástupci hasičů a ženijní brigády jim předali své zkušenosti a poznatky z činnosti své složky.

 

V rámci programu vystoupili i další zajímaví hosté z řad bezpečnostních sborů, kulturních a bezpečnostních organizací a akce se konala za podpory odboru prevence Magistrátu města Brna.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře