Reklama
reklama

Pohodový pochodový den seniory poučil i kulturně obohatil

Den bohatý na různorodé zážitky připravili strážníci odboru prevence na pátek 24. 8. 2012 v rámci oblíbeného projektu Senior akademie.

Takzvaný Letní branně vzdělávací seminář, známý také pod názvem Pohodový pochodový den, provedl seniory za přítomnosti lektorů kulturními stánky i kryty civilní ochrany.

 

V rámci programu, který začal v 8 hodin ráno a skončil ve 14.30 hodin, si účastníci prohlédli zahradu kapucínského kláštera a prošli si i exponáty Diecézního muzea, jež s MP na projektu spolupracuje. Během dne k přihlášeným promluvila řada osobností včetně ředitele městské policie JUDr. Ing. Jaroslava Přikryla, BA.

 

Pochodový den má i výrazně bezpečnostní rozměr. Protože živelné pohromy mohou znenadání překvapit každého, dozvěděli se senioři také důležité informace o evakuaci. Například jak má vypadat evakuační zavazadlo a co v něm nesmí chybět, prohlédli si kryty civilní ochrany i s vybavením a zástupci hasičů a ženijní brigády jim předali své zkušenosti a poznatky z činnosti své složky.

 

V rámci programu vystoupili i další zajímaví hosté z řad bezpečnostních sborů, kulturních a bezpečnostních organizací a akce se konala za podpory odboru prevence Magistrátu města Brna.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře