Reklama
reklama

Pohádal se s matkou a vyhodil jejího psa z jedenáctého patra v paneláku

Z ohavného činu spáchaného na bezbranném zvířeti se bude zodpovídat jednapadesátiletý muž z Brna. Po vánočních svátcích se muž vydal na nákup a vzal vyvenčit i psa své matky. Opil se, pohádal s matkou a psa vhodil z jedenáctého patra do výtahové šachty.

V obchodě, kam muž vyrazil, si mimo jiné zakoupil i nějaký alkohol, který ještě venku vypil. Domů se vrátil sám již bez psa. "Fenku kolie totiž hodil do schodišťové šachty, a to z jedenáctého patra domu, kde společně s matkou bydlí. Velkou ránu uslyšela sousedka, která informovala policii i majitelku zvířete," uvedla mluvčí policie Andrea Straková.

 

Policisté zjistili, že muž se údajně nepohodl se svojí matkou a zřejmě z tohoto důvodu psa zabil. Muž byl navíc silně podnapilý, kdy při dechové zkoušce, která byla provedena asi po dvou hodinách na služebně, nadýchal 2,26 promile alkoholu. Případu se dále věnovali kriminalisté, kteří na základě zjištěných informací a výsledků pitvy psa, muže v těchto dnech obvinili z trestného činu týrání zvířat, za který může ve vězení strávit až tři roky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Komentáře