Reklama
reklama

Podzemní vězení Kasematy na Špilberku obživlo

V úterý 14. srpna se již potřetí konaly prohlídky brněnských Kasemat s průvodcem. Návštěvníci si ovšem tentokrát, na základě připravených scének, mohli lépe představit jaké to bylo utrpení trávit čas v jednom z nejtěžších vězení.

Prohlídky se konaly dvě – v 18 a 19 hodin. Započaly setkáním návštěvníků na začátku východního příkopu Kasemat. Zde byli přítomní seznámeni s historií kasemat. Následně se všichni vydali v doprovodu tambora do severních prostor Kasemat. Zde si, spolu s výkladem, všichni prohlédli vězeňskou kuchyni. Návštěvníci zde zhlédli také první scénku, kdy „dozorci“ přivedli spoutaného vězně.

 

 

 

Druhou částí prohlídky byl západní příkop. Zde se návštěvníci seznámili s další historií obávaného vězení. V průběhu prohlídky byli přítomným pokládány různé otázky, za které mohli dostat některou z odměn. V západním příkopě si například jedna z návštěvnic vystřelila z křesadlové zbraně, což se jen tak někomu nepoštěstí. Ve druhé připravené scénce uprchl jeden z vězňů, kterého měli za úkol chytit „dozorci“ a odvést.

 

 

 

Předposlední částí prohlídky byla návštěva mučírny, kde byly názorně divákům ukázány různé praktiky mučení z dob minulých. Nutno podotknout, že i když  v Kasematech hovoříme o mučení, ve skutečnosti se zde nikdy nikdo nemučil a jak uvedl průvodce, mučení nebylo ani potřeba, protože utrpením  už bylo samo věznění v tomto žaláři.

 

 

 

Zakončením prohlídky bylo seznámení návštěvníků s Josefínskými kobkami.  Celou akci připravila umělecká agentura Rex. Vstupné stálo 150 Korun. Posledním dnem těchto prohlídek bude čtvrtek 23.srpna.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře