Reklama
reklama

Podzemní vězení Kasematy na Špilberku obživlo

V úterý 14. srpna se již potřetí konaly prohlídky brněnských Kasemat s průvodcem. Návštěvníci si ovšem tentokrát, na základě připravených scének, mohli lépe představit jaké to bylo utrpení trávit čas v jednom z nejtěžších vězení.

Prohlídky se konaly dvě – v 18 a 19 hodin. Započaly setkáním návštěvníků na začátku východního příkopu Kasemat. Zde byli přítomní seznámeni s historií kasemat. Následně se všichni vydali v doprovodu tambora do severních prostor Kasemat. Zde si, spolu s výkladem, všichni prohlédli vězeňskou kuchyni. Návštěvníci zde zhlédli také první scénku, kdy „dozorci“ přivedli spoutaného vězně.

 

 

 

Druhou částí prohlídky byl západní příkop. Zde se návštěvníci seznámili s další historií obávaného vězení. V průběhu prohlídky byli přítomným pokládány různé otázky, za které mohli dostat některou z odměn. V západním příkopě si například jedna z návštěvnic vystřelila z křesadlové zbraně, což se jen tak někomu nepoštěstí. Ve druhé připravené scénce uprchl jeden z vězňů, kterého měli za úkol chytit „dozorci“ a odvést.

 

 

 

Předposlední částí prohlídky byla návštěva mučírny, kde byly názorně divákům ukázány různé praktiky mučení z dob minulých. Nutno podotknout, že i když  v Kasematech hovoříme o mučení, ve skutečnosti se zde nikdy nikdo nemučil a jak uvedl průvodce, mučení nebylo ani potřeba, protože utrpením  už bylo samo věznění v tomto žaláři.

 

 

 

Zakončením prohlídky bylo seznámení návštěvníků s Josefínskými kobkami.  Celou akci připravila umělecká agentura Rex. Vstupné stálo 150 Korun. Posledním dnem těchto prohlídek bude čtvrtek 23.srpna.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře