Reklama
reklama

Podvodník z Afriky sliboval peníze i svatbu

Cizinci, kterého nikdy osobně neviděla, poslala osmadvacetiletá žena z Brněnska 420 000 korun. Když pochopila, že údajný vdovec z Ghany je podvodník a jeho nevěstou se nestane, obrátila se mladá žena na policii.

Na sociální síti se žena letos seznámila s devětačtyřicetiletým vdovcem z Ghany a nějakou dobu si s ním dopisovala. Tvrdil, že je inženýr a pracuje na lodi, kde vydělává hodně peněz. Ženě také slíbil, že jí založí účet, na který převede milion euro a pak přijede do České republiky a vezmou se.

 

Pohádkovou budoucnost ovšem zhatila údajná dopravní nehoda, ke které došlo zrovna při cestě na letiště. Ženu kontaktoval lékař z nemocnice z Centrální Afriky a sdělil ji, že její přítel měl autohavárii a hrozí mu amputace nohy. Na operaci pochopitelně potřeboval poslat peníze. Žena, zřejmě zaslepena láskou, neváhala a na účet kamaráda zraněného muže postupně zaslala 420 000 korun.

 

Ve hře ale nadále zůstal ještě zmiňovaná částka milion euro uložený na účtu zahraniční banky. Aby bylo možné čerpat peníze z účtu, bylo třeba zaplatit poplatek jako potvrzení legalizace peněz ve výši 7 500 euro. „Žena ale částku už zaplatit odmítla. Jednak už neměla peníze a také pochopila, že vysněný muž zřejmě není ten, za koho se vydával, a tak se obrátila na policii,“ popsala případ mluvčí policie Andrea Straková. Ta dodala, že s obdobnými případy se policisté již setkali. „Důrazně upozorňujeme všechny občany, kteří se chtějí seznámit prostřednictvím sociálních sítí, aby byli obezřetnější. Nikdy nemůžete s jistotou vědět, kdo je ve skutečnosti osoba na druhém konci. Přílišná důvěřivost se nevyplácí,“ varovala Straková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře