Reklama
reklama

Podvodník z Afriky sliboval peníze i svatbu

Cizinci, kterého nikdy osobně neviděla, poslala osmadvacetiletá žena z Brněnska 420 000 korun. Když pochopila, že údajný vdovec z Ghany je podvodník a jeho nevěstou se nestane, obrátila se mladá žena na policii.

Na sociální síti se žena letos seznámila s devětačtyřicetiletým vdovcem z Ghany a nějakou dobu si s ním dopisovala. Tvrdil, že je inženýr a pracuje na lodi, kde vydělává hodně peněz. Ženě také slíbil, že jí založí účet, na který převede milion euro a pak přijede do České republiky a vezmou se.

 

Pohádkovou budoucnost ovšem zhatila údajná dopravní nehoda, ke které došlo zrovna při cestě na letiště. Ženu kontaktoval lékař z nemocnice z Centrální Afriky a sdělil ji, že její přítel měl autohavárii a hrozí mu amputace nohy. Na operaci pochopitelně potřeboval poslat peníze. Žena, zřejmě zaslepena láskou, neváhala a na účet kamaráda zraněného muže postupně zaslala 420 000 korun.

 

Ve hře ale nadále zůstal ještě zmiňovaná částka milion euro uložený na účtu zahraniční banky. Aby bylo možné čerpat peníze z účtu, bylo třeba zaplatit poplatek jako potvrzení legalizace peněz ve výši 7 500 euro. „Žena ale částku už zaplatit odmítla. Jednak už neměla peníze a také pochopila, že vysněný muž zřejmě není ten, za koho se vydával, a tak se obrátila na policii,“ popsala případ mluvčí policie Andrea Straková. Ta dodala, že s obdobnými případy se policisté již setkali. „Důrazně upozorňujeme všechny občany, kteří se chtějí seznámit prostřednictvím sociálních sítí, aby byli obezřetnější. Nikdy nemůžete s jistotou vědět, kdo je ve skutečnosti osoba na druhém konci. Přílišná důvěřivost se nevyplácí,“ varovala Straková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře