Reklama
reklama

Podvodnice (44) chtěla získat úvěr. Vydávala se za kolegyni z práce

Půjčku přes internet se rozhodla sjednat si čtyřiačtyřicetiletá žena z Brna. Protože ale byla ve finanční tísni, využila k uzavření půjčky osobní údaje od své o dvacet let mladší bývalé kolegyně ze zaměstnání. Podvod jí nevyšel, kriminalisté zahájili trestní stíhání ženy.

Do formuláře půjčky přes internet neměla žena problém napsat všechny potřebné údaje o bývalé kolegyni. „Kolegyně jí totiž krátce před tím půjčila na smlouvu finanční hotovost. Číslo účtu a mobil pochopitelně uvedla svůj,“ popsal podvod mluvčí policie Pavel Šváb.

 

První ověřovací kontakt operátorky tak přestála bez pohromy. Horší už to bylo s telefonem do bývalého zaměstnání. Náhoda tomu chtěla, že telefon zvedla právě pracovnice, na kterou byla napsaná půjčka. Je pochopitelné, že se nestačila divit. A divit se nestačila ani podezřelá. Vzápětí ji znovu kontaktovala operátorka a potvrzovala si její totožnost. Za cizí jméno se skrývala až do chvíle, kdy jí operátorka sdělila, že mluvila s její kolegyní, pak nezbylo než zavěsit.

 

„Kriminalisté řeší její prohřešek jako pokus úvěrového podvodu a poškození cizích práv. Ve vězení by tak mohla skončit až na dva roky,“ dodal Šváb.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře