Reklama
reklama

Podvodnice (44) chtěla získat úvěr. Vydávala se za kolegyni z práce

Půjčku přes internet se rozhodla sjednat si čtyřiačtyřicetiletá žena z Brna. Protože ale byla ve finanční tísni, využila k uzavření půjčky osobní údaje od své o dvacet let mladší bývalé kolegyně ze zaměstnání. Podvod jí nevyšel, kriminalisté zahájili trestní stíhání ženy.

Do formuláře půjčky přes internet neměla žena problém napsat všechny potřebné údaje o bývalé kolegyni. „Kolegyně jí totiž krátce před tím půjčila na smlouvu finanční hotovost. Číslo účtu a mobil pochopitelně uvedla svůj,“ popsal podvod mluvčí policie Pavel Šváb.

 

První ověřovací kontakt operátorky tak přestála bez pohromy. Horší už to bylo s telefonem do bývalého zaměstnání. Náhoda tomu chtěla, že telefon zvedla právě pracovnice, na kterou byla napsaná půjčka. Je pochopitelné, že se nestačila divit. A divit se nestačila ani podezřelá. Vzápětí ji znovu kontaktovala operátorka a potvrzovala si její totožnost. Za cizí jméno se skrývala až do chvíle, kdy jí operátorka sdělila, že mluvila s její kolegyní, pak nezbylo než zavěsit.

 

„Kriminalisté řeší její prohřešek jako pokus úvěrového podvodu a poškození cizích práv. Ve vězení by tak mohla skončit až na dva roky,“ dodal Šváb.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře