Reklama
reklama

Podvodnice (44) chtěla získat úvěr. Vydávala se za kolegyni z práce

Půjčku přes internet se rozhodla sjednat si čtyřiačtyřicetiletá žena z Brna. Protože ale byla ve finanční tísni, využila k uzavření půjčky osobní údaje od své o dvacet let mladší bývalé kolegyně ze zaměstnání. Podvod jí nevyšel, kriminalisté zahájili trestní stíhání ženy.

Do formuláře půjčky přes internet neměla žena problém napsat všechny potřebné údaje o bývalé kolegyni. „Kolegyně jí totiž krátce před tím půjčila na smlouvu finanční hotovost. Číslo účtu a mobil pochopitelně uvedla svůj,“ popsal podvod mluvčí policie Pavel Šváb.

 

První ověřovací kontakt operátorky tak přestála bez pohromy. Horší už to bylo s telefonem do bývalého zaměstnání. Náhoda tomu chtěla, že telefon zvedla právě pracovnice, na kterou byla napsaná půjčka. Je pochopitelné, že se nestačila divit. A divit se nestačila ani podezřelá. Vzápětí ji znovu kontaktovala operátorka a potvrzovala si její totožnost. Za cizí jméno se skrývala až do chvíle, kdy jí operátorka sdělila, že mluvila s její kolegyní, pak nezbylo než zavěsit.

 

„Kriminalisté řeší její prohřešek jako pokus úvěrového podvodu a poškození cizích práv. Ve vězení by tak mohla skončit až na dva roky,“ dodal Šváb.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Komentáře