Reklama
reklama

Podnikatelem roku na jižní Moravě se stal Pavel Sobotka z Frentech Aerospace

Již poosmé byl ve středu vyhlášen v Jihomoravském kraji podnikatel roku. Stal se jím Pavel Sobotka ze společnosti Frentech Aerospace. O vítězství Pavla Sobotky rozhodla nezávislá porota, které předsedal Jannis Samaras ze společnosti Kofola, který je držitel titulu Podnikatel roku 2011. Prostřednictvím soutěže chtějí pořadatelé oceňovat úspěšné podnikatele, ale zejména podporovat rozvoj podnikání.

Jihomoravský kraj je jedním z nejúspěšnějších krajů v rámci soutěže Podnikatel roku – vzešli odsud již tři národní vítězové i několik vítězů kategorie Technologický podnikatel roku, což svědčí o šikovnosti a píli podnikatelů z tohoto regionu. Soutěž Podnikatel roku považuje i Jihomoravský kraj za prestižní a důvěryhodnou akci.

 

"Za každým nominovaným se totiž skrývá zajímavý podnikatelský příběh, ochota vzít na sebe riziko, síla tvořit hodnoty a také schopnost dát práci dalším lidem. Pro mne je tato soutěž nadějí, že i v současné nelehké ekonomické situaci existují úspěšní podnikatelé. Jihomoravský kraj podle svých možností vytváří především podmínky těm, kdo s podnikáním začínají. Ať již dotacemi pro začínající živnostníky nebo budováním podnikatelských inkubátorů pro nové firmy využívající inovační technologie,“ řekl při předávání cen hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

 

Frentech Aerospace je podle pořadatelů soutěže dobrým typem firmy – je to technologicky vyspělá a inovativní společnost s globálním úspěchem. Obchodním zaměřením společnosti Frentech Aerospace je spolupráce s lídry v oboru letecké techniky, vesmírného a obranného průmyslu, měřící a přístrojové techniky, vakuové, mikrovlnné techniky, a s výrobci speciálních strojů.

 

Porota se při rozhodování řídila mezinárodně platnými pravidly. Mezi hlavní kriteria hodnocení patří strategická orientace, globální dosah a samozřejmě finanční výsledky podniku, které jsou jasným ukazatelem zdraví a růstu firmy. Proces hodnocení je komplexní a zohledňuje kromě ekonomických dat také osobnost soutěžícího a jeho podnikatelský příběh. Porotci se mimo jiné zaměřují i na podnikatelského ducha nominovaného, jeho čestnost a poctivost či mimopodnikatelské aktivity ve společnosti nebo regionu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře