Reklama
reklama

Podnikatelem roku na jižní Moravě se stal Pavel Sobotka z Frentech Aerospace

Již poosmé byl ve středu vyhlášen v Jihomoravském kraji podnikatel roku. Stal se jím Pavel Sobotka ze společnosti Frentech Aerospace. O vítězství Pavla Sobotky rozhodla nezávislá porota, které předsedal Jannis Samaras ze společnosti Kofola, který je držitel titulu Podnikatel roku 2011. Prostřednictvím soutěže chtějí pořadatelé oceňovat úspěšné podnikatele, ale zejména podporovat rozvoj podnikání.

Jihomoravský kraj je jedním z nejúspěšnějších krajů v rámci soutěže Podnikatel roku – vzešli odsud již tři národní vítězové i několik vítězů kategorie Technologický podnikatel roku, což svědčí o šikovnosti a píli podnikatelů z tohoto regionu. Soutěž Podnikatel roku považuje i Jihomoravský kraj za prestižní a důvěryhodnou akci.

 

"Za každým nominovaným se totiž skrývá zajímavý podnikatelský příběh, ochota vzít na sebe riziko, síla tvořit hodnoty a také schopnost dát práci dalším lidem. Pro mne je tato soutěž nadějí, že i v současné nelehké ekonomické situaci existují úspěšní podnikatelé. Jihomoravský kraj podle svých možností vytváří především podmínky těm, kdo s podnikáním začínají. Ať již dotacemi pro začínající živnostníky nebo budováním podnikatelských inkubátorů pro nové firmy využívající inovační technologie,“ řekl při předávání cen hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

 

Frentech Aerospace je podle pořadatelů soutěže dobrým typem firmy – je to technologicky vyspělá a inovativní společnost s globálním úspěchem. Obchodním zaměřením společnosti Frentech Aerospace je spolupráce s lídry v oboru letecké techniky, vesmírného a obranného průmyslu, měřící a přístrojové techniky, vakuové, mikrovlnné techniky, a s výrobci speciálních strojů.

 

Porota se při rozhodování řídila mezinárodně platnými pravidly. Mezi hlavní kriteria hodnocení patří strategická orientace, globální dosah a samozřejmě finanční výsledky podniku, které jsou jasným ukazatelem zdraví a růstu firmy. Proces hodnocení je komplexní a zohledňuje kromě ekonomických dat také osobnost soutěžícího a jeho podnikatelský příběh. Porotci se mimo jiné zaměřují i na podnikatelského ducha nominovaného, jeho čestnost a poctivost či mimopodnikatelské aktivity ve společnosti nebo regionu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře