Reklama
reklama

Podařená trojice zlodějů: Z kůlny vzali měď ze školní šatny boty

Podařená trojice mladých zlodějů má na svědomí dvanáct případů různých krádeží. Při svých loupežných výpravách ale nepostupovali nějak zvlášť plánovitě. Kradli, když měli příležitost, vloupali se do kůlen, vozidel a třikrát také do základní školy v jedné z obcí na Brněnsku.

Sérii dvanácti případů různých krádeží objasnili v těchto dnech kriminalisté. Trestnímu stíhání čelí tři mladíci ve věku 19, 20 a 22 let.

 

V zahrádkářské kolonii v Zastávce u Brna se na druhý svátek vánoční násilím vloupali do kůlny, odkud odcizili materiál z mědi i dvoukolový vozík a majiteli tak způsobili škodu přes dvacet tisíc korun. U penzionu ve Zbýšově asi o čtrnáct dní později odcizili měděný parapet z okna a dva další poškodili. Jeden z mladíků nepohrdl ani párem pánských bot, které si odnesl ze šatny základní školy. Celkem tak poškozením a odcizením věcí způsobili škodu asi osmdesát tisíc korun.

 

"Trojice není pro policisty úplně neznámá. Dva mladíci by mohli za mřížemi strávit až dva roky, třetí se z vězení vrátil v roce 2011 a nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na tři léta," uvedla mluvčí policie Andrea Straková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře