Reklama
reklama

Podařená trojice zlodějů: Z kůlny vzali měď ze školní šatny boty

Podařená trojice mladých zlodějů má na svědomí dvanáct případů různých krádeží. Při svých loupežných výpravách ale nepostupovali nějak zvlášť plánovitě. Kradli, když měli příležitost, vloupali se do kůlen, vozidel a třikrát také do základní školy v jedné z obcí na Brněnsku.

Sérii dvanácti případů různých krádeží objasnili v těchto dnech kriminalisté. Trestnímu stíhání čelí tři mladíci ve věku 19, 20 a 22 let.

 

V zahrádkářské kolonii v Zastávce u Brna se na druhý svátek vánoční násilím vloupali do kůlny, odkud odcizili materiál z mědi i dvoukolový vozík a majiteli tak způsobili škodu přes dvacet tisíc korun. U penzionu ve Zbýšově asi o čtrnáct dní později odcizili měděný parapet z okna a dva další poškodili. Jeden z mladíků nepohrdl ani párem pánských bot, které si odnesl ze šatny základní školy. Celkem tak poškozením a odcizením věcí způsobili škodu asi osmdesát tisíc korun.

 

"Trojice není pro policisty úplně neznámá. Dva mladíci by mohli za mřížemi strávit až dva roky, třetí se z vězení vrátil v roce 2011 a nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na tři léta," uvedla mluvčí policie Andrea Straková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře