Reklama
reklama

Počet nemocných lidí v Brně klesl, nemocnice povolily od pondělí návštěvy

Počet pacientů s chřipkovým onemocněním klesl za poslední týden o 28 procent. Podle ředitele Krajské hygienické stanice Jana Marečka je chřipková epidemie u konce. Hygienici doporučili nemocnicím, aby odvolaly zákazu návštěv od pondělí 18. února. Za rapidním poklesem počtu nemocných jsou zřejmě i jarní prázdniny.

"Myslím si, že chřipková epidemie je u konce. Neznamená to, že nemůže přijít další vlna s jiným typem chřipky, ale zatím tomu nic nenasvědčuje," řekl Mareček s tím, žekončí i nařízení o zákazu návštěv v nemocnicích, které platilo od 28. ledna.

V Jihomoravském kraji se také vyskytly případy těžšího průběhu chřipek, několik lidí na nemoc zemřelo. "Zaznamenali jsme 41 těžkých případů a z toho pět lidí zemřelo," uvedla krajská epidemioložka Renata Vaverková. Šlo o chronicky nemocné nebo starší lidi a nikdo z nich nebyl očkovaný. Pět úmrtí na chřipku je laboratorně potvrzených, ale ve skutečnosti zemřelo mnohonásobě více lidí. Byli to chronicky nemocní pacienti, kterým chřipka natolik zkomplikovala stav, že nemoci podlehli.

 

Podle hygieniků by se lidé zejména z rizikových skupin měli každý rok nechat proti chřipce očkovat. Ideální doba na očkování je na podzim, od konce letních prázdnin do začátku epidemie.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře