Reklama
reklama

Počet nemocných lidí v Brně klesl, nemocnice povolily od pondělí návštěvy

Počet pacientů s chřipkovým onemocněním klesl za poslední týden o 28 procent. Podle ředitele Krajské hygienické stanice Jana Marečka je chřipková epidemie u konce. Hygienici doporučili nemocnicím, aby odvolaly zákazu návštěv od pondělí 18. února. Za rapidním poklesem počtu nemocných jsou zřejmě i jarní prázdniny.

"Myslím si, že chřipková epidemie je u konce. Neznamená to, že nemůže přijít další vlna s jiným typem chřipky, ale zatím tomu nic nenasvědčuje," řekl Mareček s tím, žekončí i nařízení o zákazu návštěv v nemocnicích, které platilo od 28. ledna.

V Jihomoravském kraji se také vyskytly případy těžšího průběhu chřipek, několik lidí na nemoc zemřelo. "Zaznamenali jsme 41 těžkých případů a z toho pět lidí zemřelo," uvedla krajská epidemioložka Renata Vaverková. Šlo o chronicky nemocné nebo starší lidi a nikdo z nich nebyl očkovaný. Pět úmrtí na chřipku je laboratorně potvrzených, ale ve skutečnosti zemřelo mnohonásobě více lidí. Byli to chronicky nemocní pacienti, kterým chřipka natolik zkomplikovala stav, že nemoci podlehli.

 

Podle hygieniků by se lidé zejména z rizikových skupin měli každý rok nechat proti chřipce očkovat. Ideální doba na očkování je na podzim, od konce letních prázdnin do začátku epidemie.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře