Reklama
reklama

Počasí si dává „repete“ z minulého týdne. V Brně opět sněží.

Se sněhem opět od pondělního rána bojují silničáři v Brně a na jižní Moravě. Vozy městské hromadné dopravy zatím jezdí, na některých místech už ale mají problémy. „Například autobus 53 málem nevyjel kopeček na Slovanském náměstí v Králově Poli,“ informoval o problémech jeden z Brňanů.

Silničáři jsou opět v terénu se všemi posypovými vozy. Vyjely už v sedm hodin ráno na západní stranu města do Kohoutovic, Komína a Bystrce. „Drobné ale vytrvalé sněžení, spojené s prognózou získanou z meteorologického radaru, si následně vyžádalo kompletní výjezd všech 21 sypačů, které máme k dispozici,“ uvedl provozní ředitel společnosti Brněnské komunikace Leoš Chasák.

 

Silnice jsou podle něj převážně pokryté sněhovým popraškem, v místech kde proběhlo chemické ošetření jsou komunikace holé a mokré.

 

Podle předpovědi meteorologů by mělo sněžit celý den na většině kraje. „Na jihu může být i trvalejší a zejména tam se tak mohou objevit sněhové jazyky," upozornil meteorolog Peter Münster z brněnské pobočky hydrometeorologického ústavu. Teploty dnes měly pohybovat mezi minus třemi až plus jedním stupněm Celsia.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře