Reklama
reklama

Počasí si dává „repete“ z minulého týdne. V Brně opět sněží.

Se sněhem opět od pondělního rána bojují silničáři v Brně a na jižní Moravě. Vozy městské hromadné dopravy zatím jezdí, na některých místech už ale mají problémy. „Například autobus 53 málem nevyjel kopeček na Slovanském náměstí v Králově Poli,“ informoval o problémech jeden z Brňanů.

Silničáři jsou opět v terénu se všemi posypovými vozy. Vyjely už v sedm hodin ráno na západní stranu města do Kohoutovic, Komína a Bystrce. „Drobné ale vytrvalé sněžení, spojené s prognózou získanou z meteorologického radaru, si následně vyžádalo kompletní výjezd všech 21 sypačů, které máme k dispozici,“ uvedl provozní ředitel společnosti Brněnské komunikace Leoš Chasák.

 

Silnice jsou podle něj převážně pokryté sněhovým popraškem, v místech kde proběhlo chemické ošetření jsou komunikace holé a mokré.

 

Podle předpovědi meteorologů by mělo sněžit celý den na většině kraje. „Na jihu může být i trvalejší a zejména tam se tak mohou objevit sněhové jazyky," upozornil meteorolog Peter Münster z brněnské pobočky hydrometeorologického ústavu. Teploty dnes měly pohybovat mezi minus třemi až plus jedním stupněm Celsia.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře