Reklama
reklama

Po přetahované s Třincem slaví starší dorost první výhru v sezoně

Velmi napínavý zápas se odehrál o pátečním večeru v KAJOT ARENĚ mezi staršími dorostenci Komety a jejich vrstevníky z Třince. Během první třetiny hosté hned třikrát vedli, domácí však vždy promptně vyrovnali. Ve druhé periodě se do vedení naopak dostalo Brno, ani jemu však dlouho nevydrželo. Rozhodla tedy až 51. minuta utkání, ve které využil přesilovku domácí Vlček a na tuto branku už Oceláři nezareagovali. Kometa tak bodovala vůbec poprvé v sezoně, Slezané naopak poprvé odešli s prázdnou.

Několik diváků v KAJOT ARENĚ nemuselo na první branku utkání třetího kola extraligy staršího dorostu dlouho čekat. V čase 5:23 využil hned první přesilovou hru utkání třinecký Vít Christov, který se prosadil přesnou a prudkou střelou z pravého kruhu útočného pásma. Z vedení se však Oceláři radovali jen něco málo přes minutu. Z poměrně velké vzdálenosti poslal puk směrem na branku hostí Jakub Kubeš a trefil se přesně do míst, kam brankář Cieslar nedosáhl.

 

I podruhé šli do vedení hráči v červených dresech. Růžička s Kovařčíkem sice nevyužili přečíslení dva na jednoho, když Jekel betonem skvěle zasáhl proti druhému jmenovanému, ale k odraženému kotouči se dostal Lukáš Jašek a už si se situací poradil, pukem přehodil ležícího domácího gólmana. Tentokrát vydrželo třinecké vedení tři minuty, poté však Jenyš předložil po delším tlaku Komety dobrý pas Patriku Kochovi a ten povedenou pumelicí napnul síť branky pod sektorem F.

 

Neuběhla ani minuta a hosté se potřetí radovali z vedoucí branky. Marek Růžička vyslal na Jekela nenápadnou střelu od pravého hrazení a domácí brankář se ji pokusil chytit ve stoje. Myslel si, že puk svírá rukavicí na své hrudi a nevšiml si, že mu z ní touš vypadl a mezi jeho betony se pomalu došoural do branky. Ovšem ani tentokrát nenechali Brňané dlouho svítit nepříznivé skóre. Pěknou spoluprací se prezentovala sehrána dvojka Garčic s Pavlem Jenyšem, prvně jmenovaný nabil puk střelci s číslem 16 do ideální pozice. První třetina tedy nabídla šestibrankovou přestřelku, v řešení tajenky vítěze zápasu však nepomohla.

 

Druhá dvacetiminutovka nabídla mnohem klidnější průběh, o přestávce evidentně trenéři vytkli svým svěřencům obrannou hru. Přesto bylo k vidění několik šancí na obou stranách, zlepšili se však i brankáři. V čase 26:29 však už třinecký Cieslar nemohl nic dělat se zakončením Radima Zohorny, který se prodral až před něj a byl faulován. Přesto nejmladší ze známé bratrské trojice dokázal v pádu nasměroval puk přesně ke vzdálenější tyči.

Kometa držela vedení déle, než se to kdy v první třetině povedlo hostům. Sama mohla zvýšit, nejblíže byl asi Jenyš, proti kterému však Cieslar vytáhl velmi efektní zákrok lapačkou. Nakonec to tedy dopadlo tak, že Oceláři přeci jen vyrovnali. V přesilovce prokázal velký důraz v mlýnici na brankovišti Adam Kofroň a dostrkal touš za brankovou čáry domácího celku. I po druhé třetině bylo tedy skóre vyrovnané, stejně jako šance obou mužstev na plný bodový zisk.

 

V závěrečné dvacetiminutovce mohli jít brzy do vedení hosté, Kofroň však zblízka nepřekonal Jekela a nenavázal na předchozí branku. Poté přišly dvě vyloučení domácích, Třinec toho však nedokázal využít. A tak se radovala ve své jediné početní výhodě modrobílá letka. Přesně sekundu před tím, než se měl na led vrátit vyloučeny Cienciala napřáhl od modré čáry obránce David Vlček a jeho razantní střela skončila až v síti.

Od tohoto momentu byl na holích hostů znát neklid, Brňané naopak soustředěně bránili střední pásmo a nikam se nehnali. Oceláři ještě jednou dostali výhodu jednoho muže v poli, nic z toho však nevytěžili. Brno odehrálo poslední minutu zápasu zkušeně, dokonce ani nedovolilo hostům zkusit hru bez brankáře. Tři body tedy nakonec zůstaly na jihu Moravy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře