Reklama
reklama

Po páteční výhře nad Villachem Orli v prodloužení přehráli i Salzburg

Úvod utkání byl velmi vyrovnaný a oba celky skórovali v první části po jednom gólu. Ve druhé dvacetiminutovce se štěstí postavilo na stranu domácích, kteří poslali puk za záda hostujícího gólmana celkem třikrát po trefách Šedy, Lattnera a Štacha, a zajistili si tak průběžné vedení. Hosté ale ještě stihli snížit a v závěrečné části dokázali srovnat a vybojovat prodloužení. V něm stačily domácím necelé tři minuty na to, aby rozhodli o výsledku utkání a držiteli bonusového bodu.

Domácí, kteří se v zápase museli vypořádat s absencí Marka Urama, kterého trápí zranění kolena, vstoupili do duelu ve vysokém tempu. Alexe Auld, ještě loni gólman Ottawy Senators, se musel mezi třemi tyčemi Red Bullu řádně ohánět. Poté, co vychytal šance Bartoše i Jarůška, nachytal ho Lubomír Štach, který dojel vlastní nahozený kotouč, vrátil jej před branku, kde doklepl do sítě za zmateného Aulda pohotový Richard Jarůšek.

 

Hokej ve vysokém tempu provázaly nepřesnosti, oba celky se ale tlačily do útoku a nenechaly soupeře vydechnout. Hosté srovnali krok v závěru první třetiny v přesilové hře. Střela Markuse Pöcka od modré si skrz chumel clonících hráčů našla cestu až za Kacetlova záda a do sítě. Orli se ale nenechali zaskočit a chvíli po přestávce šli znovu do vedení. Beroun po levém křídle vybruslil před branku, vystřelil a dojíždějící Jan Šeda zavěsil odražený puk přesně k tyči. Zřejmě následkem této branky se ve 24. minutě střídačka hostů rozhodla k překvapivému střídání brankáře a Alexe Aulda nahradil mladý Luka Gračnar.

 

V polovině utkání se Znojmo dostalo do trháku. Nejprve Jan Lattner na levém křídle počkal na správný moment a zavěsil přesnou střelou nad rameno přesouvajícího se Gračnara, o chvíli později Lubomír Štach zakončil perfektní souhru znojemské formace přesným švihem z mezikruží. Hosté se ale nevzdali, minutu před přestávkou po vyhraném buly zásluhou přesné rány Matthiase Trattniga snížili a do třetí třetiny nesli naději na zvrat.

 

Tu podpořil ve 43. minutě Justin Keller, jenž našel odražený kotouč v závaru před brankou a poslal jej kolem natahujícího se Kacetla z ostrého úhlu do sítě. Hrála se vyrovnaná partie, nebezpečnější v ní ale byl Red Bull. Necelých sedm minut před koncem se také dočkal vyrovnání, poté co Steven Regier tečoval nahození od modré do protipohybu brankáře a definitivně smazal třígólové manko. Poslední slovo ale přece jen měli domácí, v nastaveném čase se prosadil střelec posledních duelů Richard Jarůšek, jenž v přečíslení zakončil rychlou souhru orlí čtveřice za záda bezmocného Gračnara a vybojoval Orlům druhé domácí vítězství během jednoho víkendu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře