Reklama
reklama

Po páteční výhře nad Villachem Orli v prodloužení přehráli i Salzburg

Úvod utkání byl velmi vyrovnaný a oba celky skórovali v první části po jednom gólu. Ve druhé dvacetiminutovce se štěstí postavilo na stranu domácích, kteří poslali puk za záda hostujícího gólmana celkem třikrát po trefách Šedy, Lattnera a Štacha, a zajistili si tak průběžné vedení. Hosté ale ještě stihli snížit a v závěrečné části dokázali srovnat a vybojovat prodloužení. V něm stačily domácím necelé tři minuty na to, aby rozhodli o výsledku utkání a držiteli bonusového bodu.

Domácí, kteří se v zápase museli vypořádat s absencí Marka Urama, kterého trápí zranění kolena, vstoupili do duelu ve vysokém tempu. Alexe Auld, ještě loni gólman Ottawy Senators, se musel mezi třemi tyčemi Red Bullu řádně ohánět. Poté, co vychytal šance Bartoše i Jarůška, nachytal ho Lubomír Štach, který dojel vlastní nahozený kotouč, vrátil jej před branku, kde doklepl do sítě za zmateného Aulda pohotový Richard Jarůšek.

 

Hokej ve vysokém tempu provázaly nepřesnosti, oba celky se ale tlačily do útoku a nenechaly soupeře vydechnout. Hosté srovnali krok v závěru první třetiny v přesilové hře. Střela Markuse Pöcka od modré si skrz chumel clonících hráčů našla cestu až za Kacetlova záda a do sítě. Orli se ale nenechali zaskočit a chvíli po přestávce šli znovu do vedení. Beroun po levém křídle vybruslil před branku, vystřelil a dojíždějící Jan Šeda zavěsil odražený puk přesně k tyči. Zřejmě následkem této branky se ve 24. minutě střídačka hostů rozhodla k překvapivému střídání brankáře a Alexe Aulda nahradil mladý Luka Gračnar.

 

V polovině utkání se Znojmo dostalo do trháku. Nejprve Jan Lattner na levém křídle počkal na správný moment a zavěsil přesnou střelou nad rameno přesouvajícího se Gračnara, o chvíli později Lubomír Štach zakončil perfektní souhru znojemské formace přesným švihem z mezikruží. Hosté se ale nevzdali, minutu před přestávkou po vyhraném buly zásluhou přesné rány Matthiase Trattniga snížili a do třetí třetiny nesli naději na zvrat.

 

Tu podpořil ve 43. minutě Justin Keller, jenž našel odražený kotouč v závaru před brankou a poslal jej kolem natahujícího se Kacetla z ostrého úhlu do sítě. Hrála se vyrovnaná partie, nebezpečnější v ní ale byl Red Bull. Necelých sedm minut před koncem se také dočkal vyrovnání, poté co Steven Regier tečoval nahození od modré do protipohybu brankáře a definitivně smazal třígólové manko. Poslední slovo ale přece jen měli domácí, v nastaveném čase se prosadil střelec posledních duelů Richard Jarůšek, jenž v přečíslení zakončil rychlou souhru orlí čtveřice za záda bezmocného Gračnara a vybojoval Orlům druhé domácí vítězství během jednoho víkendu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře