Reklama
reklama

Po devíti minutách bylo v Innsbrucku rozhodnuto

Přesto, že v pátek v Innsbrucku již o nic nešlo, vkročili Orli do zápasu bleskově. Ve druhé minutě otevřel skóre Martin Podešva, další dva góly přidal v rozmezí tří minut Petr Beránek. Na přelomu druhé a třetí třetiny se prosadili i Peter Pucher a Ondřej Fiala. Domácí to však ještě nevzdali a ve zbývajících minutách snížili na rozdíl tří gólu. Na vítězi to ale již nic nezměnilo.

Do znojemské sestavy se v Innsbrucku po několika týdnech vrátili útočníci Martin Podešva a Jan Šeda, mezi tyče se postavil od prvních minut Ondřej Kacetl.

 

Úvodní třetina patřila Orlům. Již ve svém prvním střídání se prosadil právě navrátilecMartin Podešva, když z bezprostřední blízkosti zakončoval za záda Machreicha bekhendem – 0:1. Netrvalo to dlouho a hosté zvedali ruce nad hlavu podruhé. Tentokrát zachytil dlouhou Štachovu přihrávku Petr Beránek a střelou do levého rohu rozsvítil červené světlo za brankou – 0:2. Taktéž třetí gól měl na svědomí Petr Beránek. Nyní mu dali domácí hráči příliš prostoru před vlastní brankou a znojemskému útočníkovi nedělalo problémy zakončit pod horní tyčku – 0:3.

 

Zaskočený Innsbruck se do šancí prakticky nedostával. Za zmínku stojí snad jen Echtlerova dorážka z blízkosti, ale Kacetl stál včas na své místě a změnu stavu nedovolil. V patnácté minutě napřáhl ve středním pásmu Fiala a k překvapení všech trefil tyčku.

 

Druhou dvacetiminutovku odehráli domácí lépe než tu první, ale přesto Orlům stále nestačili. Fiala s Jarůškem nedokázali využít dobrých pozic před Machreichem, ovšem úspěšnější nebyl ani Höller na druhé straně. V polovině dějství vystřídali oba gólmani. Ondřeje Kacetla nahradil Filip Landsman a mezi domácí tyče se místo Patricka Machreicha postavil Thomas Tragust.

 

Hrál se podprůměrný hokej. Cílem hostujících hráčů bylo vyhnout se zraněním, a tak utkání nenabídlo ani příliš trestů. V sedmatřicáté minutě vyústila nenápadná souhra slovenského dua ve čtvrtý gól Jihomoravanů. Peter Pucher tečoval Uramovu střelu do vzdálenějšího rohu rakouské klece – 0:4.

Čtyři minuty po úvodním vhazování třetí třetiny se dočkal zaslouženého gólu Ondřej Fiala, když zužitkoval Jarůškovu přihrávku před branku – 0:5. Ale také Innsbruck vzápětí udeřil. Bryan McGregor obdržel puk od Foxe a střelou z první snížil na 1:5.

 

Následně si zahráli Rakušané dvě navazující přesilovky. Soupeř se však bez větších obtíží ubránil. Ani on nebyl při své výhodě pět minut před koncem úspěšný. Poslední branku zápasu si do statistik zapsal Christoph Hörtnagl, který překvapil Landsmana bekhendem – 2:5.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře