Reklama
reklama

Po devíti minutách bylo v Innsbrucku rozhodnuto

Přesto, že v pátek v Innsbrucku již o nic nešlo, vkročili Orli do zápasu bleskově. Ve druhé minutě otevřel skóre Martin Podešva, další dva góly přidal v rozmezí tří minut Petr Beránek. Na přelomu druhé a třetí třetiny se prosadili i Peter Pucher a Ondřej Fiala. Domácí to však ještě nevzdali a ve zbývajících minutách snížili na rozdíl tří gólu. Na vítězi to ale již nic nezměnilo.

Do znojemské sestavy se v Innsbrucku po několika týdnech vrátili útočníci Martin Podešva a Jan Šeda, mezi tyče se postavil od prvních minut Ondřej Kacetl.

 

Úvodní třetina patřila Orlům. Již ve svém prvním střídání se prosadil právě navrátilecMartin Podešva, když z bezprostřední blízkosti zakončoval za záda Machreicha bekhendem – 0:1. Netrvalo to dlouho a hosté zvedali ruce nad hlavu podruhé. Tentokrát zachytil dlouhou Štachovu přihrávku Petr Beránek a střelou do levého rohu rozsvítil červené světlo za brankou – 0:2. Taktéž třetí gól měl na svědomí Petr Beránek. Nyní mu dali domácí hráči příliš prostoru před vlastní brankou a znojemskému útočníkovi nedělalo problémy zakončit pod horní tyčku – 0:3.

 

Zaskočený Innsbruck se do šancí prakticky nedostával. Za zmínku stojí snad jen Echtlerova dorážka z blízkosti, ale Kacetl stál včas na své místě a změnu stavu nedovolil. V patnácté minutě napřáhl ve středním pásmu Fiala a k překvapení všech trefil tyčku.

 

Druhou dvacetiminutovku odehráli domácí lépe než tu první, ale přesto Orlům stále nestačili. Fiala s Jarůškem nedokázali využít dobrých pozic před Machreichem, ovšem úspěšnější nebyl ani Höller na druhé straně. V polovině dějství vystřídali oba gólmani. Ondřeje Kacetla nahradil Filip Landsman a mezi domácí tyče se místo Patricka Machreicha postavil Thomas Tragust.

 

Hrál se podprůměrný hokej. Cílem hostujících hráčů bylo vyhnout se zraněním, a tak utkání nenabídlo ani příliš trestů. V sedmatřicáté minutě vyústila nenápadná souhra slovenského dua ve čtvrtý gól Jihomoravanů. Peter Pucher tečoval Uramovu střelu do vzdálenějšího rohu rakouské klece – 0:4.

Čtyři minuty po úvodním vhazování třetí třetiny se dočkal zaslouženého gólu Ondřej Fiala, když zužitkoval Jarůškovu přihrávku před branku – 0:5. Ale také Innsbruck vzápětí udeřil. Bryan McGregor obdržel puk od Foxe a střelou z první snížil na 1:5.

 

Následně si zahráli Rakušané dvě navazující přesilovky. Soupeř se však bez větších obtíží ubránil. Ani on nebyl při své výhodě pět minut před koncem úspěšný. Poslední branku zápasu si do statistik zapsal Christoph Hörtnagl, který překvapil Landsmana bekhendem – 2:5.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Komentáře