Reklama
reklama

Po chomutovských pirátech si Kometa smlsla také na kladenských Rytířích

Druhé extraligové kolo nabídlo duel mezi Kometou a Kladnem. Domácí povzbuzení výhrou na ledě Chomutova si chtěli připsat další tři body do tabulky. Utkání to pro ně nebylo snadné, Kladno hrálo velice nepříjemný hokej a mělo i několik dobrých šancí. Jenže krom Hovorkového gólu, všechny ostatní zmařil muž zápasu Jiří Trvaj.

Brňanům se dařilo v především v přesilovkách, které prakticky rozhodly o výhře. Od modré se prosadili Kováčik s Bičánkem, z trestného střílení uzavřel účet Miloslav Hořava. Konečný stav tedy 3:1.

 

Utkání druhého kola extraligy se neslo ve velké slávě. Brňané představili svého nového generálního partnera, pivovar Starobrno, úvodní buly vhodila olympijská vítězka, veslařka Mirka Knapková. Tu diváci přivítali potleskem ve stoje, dojatá Knapková pak usedla na čestnou lóži a mohla sledovat pohlednou první třetinu. V ní byly akcie obou týmů vyrovnané. Oba mančafty mohly jít do vedení, ale čarovali gólmani. Především po Čermákově akci se mohlo změnit skóre, ale Chábera byl u své levé tyče připraven.

 

Kladenští nepřijeli rozhodně jen bránit a dokázali si připravit také několik tutovek. Především Látalova žabka našla před bránou dorážejícího Dragoun a Trvaj předvedl skvělý zákrok betony. Za zmínku stojí také dobrá palebná pozice Eberleho, ale ten trefil pouze boční síť. Dalších několik příležitostí na obou stranách zůstalo nevyužito. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

 

Druhá třetina se od té první příliš nelišila. Sledovali jsme stále duel plný šancí a také výtečných zákroků obou brankářů. Stav se ale přeci jen změnil, když Dlouhý s Malcem seděli na trestné lavici. Dvojnásobnou početní výhodu Rytíři využili Markem Hovorkou, který dostal kotouč na levý kruh a rovnou z voleje překonal Trvaje mezi betony - 0:1.

 

Kometa se dostávala do tempa hodně pozvolna. Prvním náznakem šance byla ostrá střela Tomáše Svobody, které ho však učebnicovým semaforem vychytal Chábera. Svěřenci kouče Venery se vyrovnání přeci jen zaslouženě dočkali. Za katrem seděl bývalý brněnský útočník Petr Obdržálek a za minutu ho vyhnal z odpočinku Jozef Kováčik, jehož výstavní bomba od modré vymetla všechny pavučiny z kladenské svatyně - 1:1. Další gól mnohem aktivnější Kometa nevstřelila a za stavu 1:1 se šlo do poslední třetiny.

 

V závěrečné pasáži přišlo finální rozuzlení. Kometa se začala lépe pohybovat a vynutila si několik faulů. A jak se později ukázalo, přesilovky byly dnes v tomto utkání klíčové. I Brňané měli k dispozici dvojnásobnou početní výhodu, tu velice rychle ukončil Radim Bičánek, který tak v tvrdosti a přesnosti napodobil ve druhé třetině skórujícího Kováčika – 2:1. Uběhly pouze dvě minuty a Hořava zachytil špatnou rozehrávku Macholdy. Ten se poté nestačil vracet a musel zahákoval kladenského rodáka. Z nařízeného trestného střílení se Miloslav Hořava nemýlil. Blafákem překonal Cháberu – 3:1.

 

Hosté se ještě chtěli dostat zpět do hry, ale veškeré šance pochytal Trvaj. Především Hlaváčova teč stála za zaznamenání. Kometa ale nějaké další komplikace nedopustila a díky dobře odehraným přesilovkám si připisuje tři body do tabulky, má jich celkem šest. O další bude bojovat na ledě Třince.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře