Reklama
reklama

Po autobusu hodil dlažební kostku. Dva cestující jsou zraněni

Policisté pátrají vandalovi, který v Brně mezi ulicemi Štursova a Královopolská mrštil dlažební kostkou po projíždějícím autobusu linky 89. Rozbil sklo na levé straně za řidičem. Dlažební kostka a rozbité sklo navíc zranily dva cestující.

Řidič noční linky číslo 89, který jel po trase od ulice Štursova směrem k ulici Královopolské, oznámil v sobotu deset minut před pátou hodinou ranní na tísňovou linku, že na ulici Kroftova došlo k rozbití skleněné výplně okna autobusu předmětem vhozeným zvenčí. Přivolaní policisté na místě zjistili, že zatím neznámý pachatel po autobusu hodil cihlu a rozbil okno po levé straně za řidičem. Cihla a tříštící se sklo navíc zranilo dva cestující.

 

Jedna z nich musela být s poraněním hlavy převezena k ošetření do bohunické fakultní nemocnice. Dopravnímu podniku byla rozbitím okna autobusu způsobena škoda v předběžné výši třicet tisíc korun.

 

  

 

Policisté pátrají po pachateli a zároveň žádají případné svědky incidentu, aby se s informacemi k popisu útočníka obrátili na linku 158. "Případ řešíme jakopoškození cizí věci, při kterém byli navíc zraněni dva cestující autobusu městské hromadné dopravy," uvedla mluvčí policie Petra Vedrová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře