Reklama
reklama

Plavkyně Jana Pechanová a hokejisté Komety jsou nejlepšími sportovci Brna

Nejlepší sportovkyní Brna byla v anketě novinářů a členů akademie brněnského sportu vyhlášena dálková plavkyně Jana Pechanová. V soutěži týmů vyhráli hokejisté Komety Brno. Slavnostní vyhlášení výsledku, na kterém se podílelo 67 novinářů, se uskutečnilo v hotelu Voroněž.  

Za Janou Pechanovou, která se letos zúčastnila olympijských her a je držitelkou dvou bronzových medailí z mistrovství Evropy, skončil druhý hokejový brankář Jiří Trvaj. Třetí místo patří krasobruslaři Michalu Březinovi.

 

Nejlepším sportovním kolektivem města Brna jsou hokejisté Komety, druzí skončili plavci Komety a třetí triatlonisté Ekol team triatlon.

 

Prvenství pro nejlepší akci loňského roku si odnesli rovněž hokejisté Komety Brno, kteří hrají svá utkání extraligy ve vynikající divácké kulise před vyprodaným hledištěm.

 

Cenu pro objev roku si odnesl cyklista Jakub Vývoda, bronzový medailista z mistrovství světa juniorů na kilometr s pevným startem.

 

Cenu fair play města Brna získala Libuše Loukotová, bývalá veslařka a poté velmi úspěšná trenérka mládeže v Lodních sportech Brno. Novinářskou cenu Lva Vašíčka si odnesla Blanka Mlejnková za rozvoj moderní gymnastiky v Brně a nejlepší rozhodčí moderní gymnastiky na OH v Londýně.

 

Nejlepšími  handicapovanými sportovci města Brna jsou cyklista Ivo Koblasa, plavkyně Michaela Philippi a Karel Zmrzlý z SK Moravia Brno.

 

Mezi nejlepšími byli porovnány výsledky sportovců, kteří startují v různých sportovních odvětvích a disciplínách. „Je nadmíru obtížné srovnávat v jednom pořadí například plavce, hokejisty, krasobruslaře, cyklisty, střelce, triatlonisty, motocyklové závodníky, volejbalisty, horolezce a sportovce dalších odvětví. Svou roli hraje obliba a přitažlivost sportu a také skutečnost, zda je či není zařazen do olympijského programu. Proto bez ohledu na pořadí vyhlášených nejlepších brněnských sportovců roku 2012 děkuji všem nominovaným za výbornou reprezentaci nejen svého klubu, ale i města Brna,“ uvedl po vyhlášení výsledků primátor Brna Roman Onderka.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře