Reklama
reklama

Plavkyně Jana Pechanová a hokejisté Komety jsou nejlepšími sportovci Brna

Nejlepší sportovkyní Brna byla v anketě novinářů a členů akademie brněnského sportu vyhlášena dálková plavkyně Jana Pechanová. V soutěži týmů vyhráli hokejisté Komety Brno. Slavnostní vyhlášení výsledku, na kterém se podílelo 67 novinářů, se uskutečnilo v hotelu Voroněž.  

Za Janou Pechanovou, která se letos zúčastnila olympijských her a je držitelkou dvou bronzových medailí z mistrovství Evropy, skončil druhý hokejový brankář Jiří Trvaj. Třetí místo patří krasobruslaři Michalu Březinovi.

 

Nejlepším sportovním kolektivem města Brna jsou hokejisté Komety, druzí skončili plavci Komety a třetí triatlonisté Ekol team triatlon.

 

Prvenství pro nejlepší akci loňského roku si odnesli rovněž hokejisté Komety Brno, kteří hrají svá utkání extraligy ve vynikající divácké kulise před vyprodaným hledištěm.

 

Cenu pro objev roku si odnesl cyklista Jakub Vývoda, bronzový medailista z mistrovství světa juniorů na kilometr s pevným startem.

 

Cenu fair play města Brna získala Libuše Loukotová, bývalá veslařka a poté velmi úspěšná trenérka mládeže v Lodních sportech Brno. Novinářskou cenu Lva Vašíčka si odnesla Blanka Mlejnková za rozvoj moderní gymnastiky v Brně a nejlepší rozhodčí moderní gymnastiky na OH v Londýně.

 

Nejlepšími  handicapovanými sportovci města Brna jsou cyklista Ivo Koblasa, plavkyně Michaela Philippi a Karel Zmrzlý z SK Moravia Brno.

 

Mezi nejlepšími byli porovnány výsledky sportovců, kteří startují v různých sportovních odvětvích a disciplínách. „Je nadmíru obtížné srovnávat v jednom pořadí například plavce, hokejisty, krasobruslaře, cyklisty, střelce, triatlonisty, motocyklové závodníky, volejbalisty, horolezce a sportovce dalších odvětví. Svou roli hraje obliba a přitažlivost sportu a také skutečnost, zda je či není zařazen do olympijského programu. Proto bez ohledu na pořadí vyhlášených nejlepších brněnských sportovců roku 2012 děkuji všem nominovaným za výbornou reprezentaci nejen svého klubu, ale i města Brna,“ uvedl po vyhlášení výsledků primátor Brna Roman Onderka.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře