Reklama
reklama

Plavkyně Jana Pechanová a hokejisté Komety jsou nejlepšími sportovci Brna

Nejlepší sportovkyní Brna byla v anketě novinářů a členů akademie brněnského sportu vyhlášena dálková plavkyně Jana Pechanová. V soutěži týmů vyhráli hokejisté Komety Brno. Slavnostní vyhlášení výsledku, na kterém se podílelo 67 novinářů, se uskutečnilo v hotelu Voroněž.  

Za Janou Pechanovou, která se letos zúčastnila olympijských her a je držitelkou dvou bronzových medailí z mistrovství Evropy, skončil druhý hokejový brankář Jiří Trvaj. Třetí místo patří krasobruslaři Michalu Březinovi.

 

Nejlepším sportovním kolektivem města Brna jsou hokejisté Komety, druzí skončili plavci Komety a třetí triatlonisté Ekol team triatlon.

 

Prvenství pro nejlepší akci loňského roku si odnesli rovněž hokejisté Komety Brno, kteří hrají svá utkání extraligy ve vynikající divácké kulise před vyprodaným hledištěm.

 

Cenu pro objev roku si odnesl cyklista Jakub Vývoda, bronzový medailista z mistrovství světa juniorů na kilometr s pevným startem.

 

Cenu fair play města Brna získala Libuše Loukotová, bývalá veslařka a poté velmi úspěšná trenérka mládeže v Lodních sportech Brno. Novinářskou cenu Lva Vašíčka si odnesla Blanka Mlejnková za rozvoj moderní gymnastiky v Brně a nejlepší rozhodčí moderní gymnastiky na OH v Londýně.

 

Nejlepšími  handicapovanými sportovci města Brna jsou cyklista Ivo Koblasa, plavkyně Michaela Philippi a Karel Zmrzlý z SK Moravia Brno.

 

Mezi nejlepšími byli porovnány výsledky sportovců, kteří startují v různých sportovních odvětvích a disciplínách. „Je nadmíru obtížné srovnávat v jednom pořadí například plavce, hokejisty, krasobruslaře, cyklisty, střelce, triatlonisty, motocyklové závodníky, volejbalisty, horolezce a sportovce dalších odvětví. Svou roli hraje obliba a přitažlivost sportu a také skutečnost, zda je či není zařazen do olympijského programu. Proto bez ohledu na pořadí vyhlášených nejlepších brněnských sportovců roku 2012 děkuji všem nominovaným za výbornou reprezentaci nejen svého klubu, ale i města Brna,“ uvedl po vyhlášení výsledků primátor Brna Roman Onderka.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
S tím, jak vyřešit nedostatek míst ve školkách si Brno lámalo hlavu již několik let. Nyní začínají vznikat modulové školky, jejichž stavba zabere maximálně pár týdnů. První taková začne od pondělí...
26.09.2017 - 12:21
Nový vzhled a kvalitnější zázemí. Brňané cestující vlakem přes Královo Pole se mohou těšit, že se tamní nádraží a nádražní budova kompletně promění. Začít se stavbou a opravami by se zde mohlo již v...
26.09.2017 - 11:34
Brněnským strážníkům přišla podezřelá dvojice mladíků s dámskou kabelkou. Ještě více zbystřili, když se mladíci při spatření strážníků dali na útěk. Vyšlo najevo, že kabelka byla kradená.
26.09.2017 - 08:06
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Komentáře