Reklama
reklama

Plavci Komety Brno obhájili titul v družstvech, za Lužánkami vylovili zlato

O víkendu se na Městském plaveckém stadionu Za Lužánkami uskutečnilo finálové kolo Mistrovství České republiky družstev v plavání. Do moravské metropole se tak sjeli nejlepší plavecká družstva z celé republiky, aby zde bojovaly o mistrovský titul pro rok 2012. Muži z Komety nakonec získali zlaté medaile, ženy obsadily šesté místo.

Mužský výběr Komety Brno v čele s olympionikem Martinem Vernerem od začátku soutěže nenechal nikoho na pochybách, kdo získá mistrovský titul mezi muži. Od začátku do konce získávali muži Komety bod za bodem a po prvním dnu měli náskok 33 bodů před ruhou Jihlavou. V neděli ještě tento náskok navýšili a získali celkem 463 bodů. Znamenalo to tedy další triumf v soutěži družstev a muži Komety Brno si připsali již 20. titul mistrů České republiky. Druhé místo obsadil výběr Jihlavy (387 bodů) a třetí místo získali muži z Ostravy (347 bodů).

 

Ženy Komety Brno obhajovaly loňské 6. místo a družstvo se muselo obejít bez několika výrazných opor. Česká reprezentantka Jana Pechanová si momentálně plní mateřské povinnosti a Silvie Rybářová reprezentovala na Světovém poháru v dálkovém plavání, který se o víkendu konal v Mexiku. I bez těchto opor si vedl velmi mladý výběr dobře a snažil se bojovat o stupně vítězů. Po vyrovnaných soubojích v bazénu, kde plavalo i několik olympioniček (Závadová, Baumrtová), skončilo ženské družstvo Komety Brno s celkovým součtem 255 bodů na solidním šestém místě. Vítězství mezi ženami obhájilo družstvo Ostravy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře