Reklama
reklama

Plavci Komety Brno obhájili titul v družstvech, za Lužánkami vylovili zlato

O víkendu se na Městském plaveckém stadionu Za Lužánkami uskutečnilo finálové kolo Mistrovství České republiky družstev v plavání. Do moravské metropole se tak sjeli nejlepší plavecká družstva z celé republiky, aby zde bojovaly o mistrovský titul pro rok 2012. Muži z Komety nakonec získali zlaté medaile, ženy obsadily šesté místo.

Mužský výběr Komety Brno v čele s olympionikem Martinem Vernerem od začátku soutěže nenechal nikoho na pochybách, kdo získá mistrovský titul mezi muži. Od začátku do konce získávali muži Komety bod za bodem a po prvním dnu měli náskok 33 bodů před ruhou Jihlavou. V neděli ještě tento náskok navýšili a získali celkem 463 bodů. Znamenalo to tedy další triumf v soutěži družstev a muži Komety Brno si připsali již 20. titul mistrů České republiky. Druhé místo obsadil výběr Jihlavy (387 bodů) a třetí místo získali muži z Ostravy (347 bodů).

 

Ženy Komety Brno obhajovaly loňské 6. místo a družstvo se muselo obejít bez několika výrazných opor. Česká reprezentantka Jana Pechanová si momentálně plní mateřské povinnosti a Silvie Rybářová reprezentovala na Světovém poháru v dálkovém plavání, který se o víkendu konal v Mexiku. I bez těchto opor si vedl velmi mladý výběr dobře a snažil se bojovat o stupně vítězů. Po vyrovnaných soubojích v bazénu, kde plavalo i několik olympioniček (Závadová, Baumrtová), skončilo ženské družstvo Komety Brno s celkovým součtem 255 bodů na solidním šestém místě. Vítězství mezi ženami obhájilo družstvo Ostravy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře